Sponsorzy mile widziani

Józefowscy gimnazjaliści już po raz drugi mają szansę na uczestnictwo w kolejnej edycji Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności. Do wyjazdu dojdzie, o ile znajdą się sponsorzy.

di

Dynamiczne zmiany we współczesnym świecie powodują, że tradycyjne metody nauczania nie wystarczają już, by przygotować młodych ludzi do dorosłego życia. Dlatego z myślą o rozwoju kreatywności i umiejętności józefowskie gimnazjum już od dwóch lat uczestniczy w międzynarodowych programach. Jednym z nich jest Program Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni (DI). – Bazuje on na koncepcji myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania każdego problemu – wyjaśnia Magdalena Mrozek, mama Alka z józefowskiej Drużyny The Power of Imagination.

Program zachęca dzieci i młodzież do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać posiadane uzdolnienia, pokonywać pojawiające się przeszkody, pobudza wewnętrzną motywację do podejmowania działań. Podczas realizacji konkretnych zadań uczestnicy uczą się ze sobą komunikować i efektywnie współpracować, doskonalą umiejętność prezentowania wytworów własnej pracy, muszą odpowiednio zarządzać czasem, ma- teriałami i finansami.

– Te wszystkie umiejętności są niezbędne w obecnym świecie, w którym nie ma szablonów, zgodnie z którymi wcześniejsze roczniki osiągały swoje życiowe i zawodowe cele. Współcześni młodzi ludzie otrzymują wachlarz różnorodnych możliwości bez wskazówek, które z nich powinno się wybrać. Z tą sytuacją często muszą sobie radzić sami. Pytanie – jak im pomóc? Jednym ze sposobów może być kształtowanie pewnych uniwersalnych umiejętności właśnie  poprzez udział w programach takich jak DI – słyszymy od Magdaleny Mrozek.

Drużyna gimnazjalistów z Józefowa w ubiegłym roku dzięki wsparciu finansowemu instytucji i prywatnych firm zaprezentowała szkołę, miasto i Polskę podczas Olimpiady Kreatywności w Pekinie. Uczniowie w ciągu 24 godzin stworzyli koncepcję nowoczesnego urządzenia inspirowanego jedwabiem – jednym z wielkich wynalazków cywilizacji chińskiej, zbudowali jego model i przygotowali atrakcyjną prezentację swojego wynalazku w języku angielskim.

Również w tym roku gimnazjaliści mają szansę reprezentować nasz kraj w Chinach.  Podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która odbyła się w marcu 2015 r. we Wrocławiu, gimnazjum z Józefowa reprezentowało sześć drużyn, spośród których dwie zdobyły drugie miejsce. Dzięki temu 11 uczniów ma szansę uczestniczyć w drugiej edycji Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Chinach, która odbędzie się na początku grudnia. Niestety przeszkodą w drodze do Chin mogą być wysokie koszty. Na sfinansowanie wyjazdu jednej osoby potrzeba ok. 5 tys. zł (wiza, przelot, koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas olimpiady).

– Zwracamy się z prośbą do wszystkich firm i instytucji o wspomożenie nawet w niewielkiej kwocie wyjazdu naszych gimnazjalistów. Ostateczną decyzję o wyjeździe młodzież oraz jej opiekunowie muszą podjąć do końca października, a decyzja ta w dużym stopniu będzie zależeć od możliwości finansowych obu drużyn oraz środków pozyskanych od sponsorów – apeluje Magdalena Mrozek.

W zamian za wsparcie finansowe w formie darowizny Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności, odpowiedzialna za realizację programu w Polsce, oferuje sponsorom przedsięwzięcia promocję i reklamę przez dany rok szkolny 2015/2016 oraz możliwość szkoleń z umiejętności miękkich.

W ubiegłym roku wyjazd gimnazjalistów wsparli: Bell, Babcia Hela, Agencja Ubezpieczeniowa Iwona Lesiak, Cukiernia Meryk, SuperDrob, Supermarket „Słomka” Otwock, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Józefowie, Zakład Pro- dukcyjno-Handlowo-Usługowy Gomuła, PPHU Rawski.

  • Możesz pomóc
    Firmy i instytucje zainteresowane wsparciem młodzieży w wyjeździe na olimpiadę mogą dokonywać wpłat bezpośrednio na konto Fundacji – nr rachunku bankowego: PKO BP 16 1020 1127 0000 1202 0070 1219 (z dopiskiem: Darowizna na rzecz drużyny z Gimnazjum nr 1 w Józefowie II c). Kontakt do biura Programu DI we Wrocławiu: 50-159 Wrocław, pl. Dominikański 6, tel. 71 772 49 48, e-mail: kontakt@fwirk.pl http://www.kreatywnosc.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.