Już kończą Ferio

RE Project Development, inwestor galerii Ferio Wawer w centrum Międzylesia zapowiadał finalizację jej budowy pod koniec tego roku. I wszystko wskazuje na to, że słowa dotrzyma. Zakończenie inwestycji ma nastąpić już 5 listopada.
Z lewej strony nowy budynek handlowo-usługowy, a przed nim jedna  ze zrewaloryzowanych zabytkowych hal po Fabryce Aparatów  Elektrycznych Kazimierza Szpotańskiego
Z lewej strony nowy budynek handlowo-usługowy, a przed nim jedna ze zrewaloryzowanych zabytkowych hal po Fabryce Aparatów Elektrycznych Kazimierza Szpotańskiego

Budowa galerii Ferio Wawer trwa równolegle z budową tunelu pod torami kolejowymi nieopodal stacji PKP Międzylesie. Gruntownej rewaloryzacji poddane zostały dawne murowane hale Fabryki Aparatów Elektrycznych Kazimierza Szpotańskiego, nadwątlone ze względu na upływ czasu i brak bieżącej konserwacji. Dziś można je podziwiać w pełnej krasie. Między nimi powstał zupełnie nowy obiekt, tylko kształtem nawiązujący do niskiej, fabrycznej zabudowy. Elewacyjnie różni się od sąsiednich ceglanych hal, ale z kolei komponuje się z nowym budynkiem handlowo-usługowym, który wyrósł od strony północnej. Ma ażurowe blaszane obłożenie ścian.

We wnętrzach trwają ostatnie prace wykończeniowe. Na zewnątrz ułożono już kostkę pokrywającą miejsca parkingowe dla klientów galerii. Część miejsc postojowych została zlokalizowana pod budynkiem usługowo-handlowym. Na terenie galerii już wytyczono miejsca przeznaczone na zieleń i posadzono pierwsze krzewy.

Autorem projektu Ferio Wawer jest renomowana pracownia architektoniczna Kuryłowicz&Asociates. Galeria zajmuje teren o powierzchni 22 tys. m2, a do wynajęcia zaoferowała kupcom i usługodawcom 12,5 tys. m2.

Imprezy na otwarcie:
  • 6 listopada – prezentacje Wawerskiego Centrum Kultury, konkursy.
  • 7 listopada – finał castingu na Twarz Ferio Wawer, prowadzenie – Krzysztof Ibisz, pokaz mody.
  • 8 listopada – impreza Talent Show Ferio Wawer, prowadzenie – Krzysztof Ibisz, pokazy i warsztaty WCK

We wszystkie te dni o godz. 13, 15 i 17 projekcja filmu o K. Szpotańskim pt. „Dziecko jego życia”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.