Wytężą umysły, wymyślą tężnię

Jeszcze nie wszystko stracone. W otwockim parku miejskim po rewitalizacji może będzie tężnia, co z pewnością podniosłoby atrakcyjność tego miejsca. Pracownia architektoniczna, która wygrała przetarg na opracowanie kompleksowego projektu, widzi takie możliwości .
Gołdap może posłużyć za przykład, jak budować tężnie.  Zasilająca je woda solankowa wydobywana jest ze źródła z głębokości 646 m
Gołdap może posłużyć za przykład, jak budować tężnie. Zasilająca je woda solankowa wydobywana jest ze źródła z głębokości 646 m

W pierwszej koncepcji rewitalizacji parku, którą na początku października przedstawialiśmy na łamach „Linii”, tężni zabrakło. Zwracali na  to uwagę radni z komisji ochrony środowiska i urbanistyki, na których cała ta dokumentacja nie zrobiła wrażenia. Zawnioskowali do prezydenta o unieważnienie przetargu na projekt rewitalizacji parku i powrót do opracowania nowej koncepcji. Takie rozwiązanie mogłoby spowodować, że całe przedsięwzięcie, mające na celu odno- wienie oblicza parku miejskiego, mogłoby przedłużyć się w czasie.

A plan jest taki, żeby rewitalizację zakończyć jeszcze w przyszłym, jubileuszowym, roku. Prezydent zdecydował ostatecznie o rozstrzygnięciu przetargu, który wygrała firma GARDEN DESIGNERS z Lublina. Jej oferta na wykonanie projektu rewitalizacji parku wynosi 120 540 zł. Ale w ramach zadania wykona nową koncepcję, na bazie której potem powstanie projekt.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele firmy GARDEN DESIGNERS spotkali się z naczelnik wydziału inwestycji Anną Gut, aby odebrać z urzędu materiały i omówić wstępnie harmonogram prac. Z rozmów wynika, że chcą dotrzymać pierwotnego terminu, tak aby projekt rewitalizacji parku był gotowy do końca roku.

– Panie projektantki sugerowały, że będą rozważać umiejscowienie w parku miejskim tężni. One to widzą. Na razie pobrały od nas materiały (w tym wytyczne konserwatora zabytków – przyp. red.) i poinformowały, że w ciągu najbliższych dni przygotują kilka wariantów rozwiązania – mówi w rozmowie z „Linią” naczelnik Anna Gut.

  • dorcia says:

    Super pomysł, tylko jeszcze przy okazji zakażcie ludziom palić w piecach plastikami i wszystkim co im w rękę podleci bo wieczorem taki smog wisi w powietrzu, że się oddychać nie da.

One thought on “Wytężą umysły, wymyślą tężnię”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl