Wytężą umysły, wymyślą tężnię

Jeszcze nie wszystko stracone. W otwockim parku miejskim po rewitalizacji może będzie tężnia, co z pewnością podniosłoby atrakcyjność tego miejsca. Pracownia architektoniczna, która wygrała przetarg na opracowanie kompleksowego projektu, widzi takie możliwości .
Gołdap może posłużyć za przykład, jak budować tężnie.  Zasilająca je woda solankowa wydobywana jest ze źródła z głębokości 646 m
Gołdap może posłużyć za przykład, jak budować tężnie. Zasilająca je woda solankowa wydobywana jest ze źródła z głębokości 646 m

W pierwszej koncepcji rewitalizacji parku, którą na początku października przedstawialiśmy na łamach „Linii”, tężni zabrakło. Zwracali na  to uwagę radni z komisji ochrony środowiska i urbanistyki, na których cała ta dokumentacja nie zrobiła wrażenia. Zawnioskowali do prezydenta o unieważnienie przetargu na projekt rewitalizacji parku i powrót do opracowania nowej koncepcji. Takie rozwiązanie mogłoby spowodować, że całe przedsięwzięcie, mające na celu odno- wienie oblicza parku miejskiego, mogłoby przedłużyć się w czasie.

A plan jest taki, żeby rewitalizację zakończyć jeszcze w przyszłym, jubileuszowym, roku. Prezydent zdecydował ostatecznie o rozstrzygnięciu przetargu, który wygrała firma GARDEN DESIGNERS z Lublina. Jej oferta na wykonanie projektu rewitalizacji parku wynosi 120 540 zł. Ale w ramach zadania wykona nową koncepcję, na bazie której potem powstanie projekt.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele firmy GARDEN DESIGNERS spotkali się z naczelnik wydziału inwestycji Anną Gut, aby odebrać z urzędu materiały i omówić wstępnie harmonogram prac. Z rozmów wynika, że chcą dotrzymać pierwotnego terminu, tak aby projekt rewitalizacji parku był gotowy do końca roku.

– Panie projektantki sugerowały, że będą rozważać umiejscowienie w parku miejskim tężni. One to widzą. Na razie pobrały od nas materiały (w tym wytyczne konserwatora zabytków – przyp. red.) i poinformowały, że w ciągu najbliższych dni przygotują kilka wariantów rozwiązania – mówi w rozmowie z „Linią” naczelnik Anna Gut.

One thought on “Wytężą umysły, wymyślą tężnię

  • 30 października 2015 o 08:10
    Permalink

    Super pomysł, tylko jeszcze przy okazji zakażcie ludziom palić w piecach plastikami i wszystkim co im w rękę podleci bo wieczorem taki smog wisi w powietrzu, że się oddychać nie da.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.