Znaleźli dziuplę u mechanika

Uzbrojeni policjanci zrobili nalot na jeden z otwockich warsztatów samochodowych. Okazało się, że rozbierano w nim kradzione auta, a części sprzedawano po okazyjnej cenie na szrocie i w internecie. Za współudział w paserstwie samochodów pochodzących z kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia.

7-116434

Przestępcy uwijali się jak w ukropie przy rozbieraniu kradzionych aut. Nie wiedzieli, że na ich trop wpadli nie tylko policjanci, ale również internauci, którzy zwrócili uwagę, że w ofercie warsztatu znajdują się części, które mogą pochodzić z kradzieży. Do akcji wkroczyli stróże prawa. Otwoccy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Pruszkowa dopadli bandytów zajmujących się nielegalnym procederem.

– Kryminalni z Otwocka zabezpieczyli w jednym z warsztatów samochodowych kilkadziesiąt części pochodzących z samochodów marki BMW – mówi komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Wśród zderzaków, foteli, kierownic i elektroniki znaleziono pociętą karoserię i wyposażenie z samochodu BMW skradzionego na początku października w Pruszkowie – dodaje komisarz. Funkcjonariusze znaleźli też zawieszenie innego BMW skradzionego w 2014 r. w Warszawie.

Handel częściami aut pochodzących z kradzieży kwitł głównie w internecie.

– Czujni internauci zwrócili uwagę, że w ofercie warsztatu są części samochodowe, mogące pochodzić z kradzieży – tłumaczy komisarz Sawicki. Podczas przeszukania policjanci odkryli również wiele zabezpieczonych już i gotowych do wysyłki paczek, w których znajdowały się różne elementy samochodowe. Niektóre z nich miały moduły elektroniczne. – Kryminalni odkryli ślady po usuniętych naklejkach z oznaczeniami numerycznymi – dodaje Sawicki.

Policjanci nie zdradzają szczegółów sprawy, bo ma ona charakter rozwojowy i niewykluczone są zatrzymania. Za współudział w paserstwie samochodów pochodzących z kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia.

– Teraz wszystkie zabezpieczone w warsztacie elementy zostaną poddane szczegółowej identyfikacji – mówi komisarz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.