Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Zbliża się 1 listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych. W weekend wiele osób będzie odwiedzało groby bliskich zmarłych. W tych dniach w związku ze wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy będą utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.

cment

W sobotę i niedzielę w rejonie cmentarza przy ul. Andriollego w Otwocku kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami obowiązującymi od 31 października od godz. 8:00 do 2 października do godz. 7:30. Nad bezpieczeństwem mieszkańców będą czuwać policjanci i służby porządkowe.

W rejonie cmentarza w Otwocku zmieni się organizacja ruchu. Na odcinku od ul. Puławskiego do ul. Narutowicza zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – będzie podobnie jak rok temu. Zmieni się również sposób nadawania sygnalizacji świetlnej – tłumaczy Sebastian Witkowski z otwockiego Urzędu Miasta.

– Przez sobotę i niedzielę sygnalizacja przy ul. Andriollego przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie działała pulsacyjnie, czyli w trybie awaryjnym.

Utrudnienia czekają także kierowców w rejonie cmentarzy w każdej gminie. Dlatego policjanci apelują o rozsądek podczas parkowania.

– Najlepiej przyjść na cmentarz pieszo lub wybrać dojazd autobusem czy pociągiem. Jednak jeśli nie ma innej możliwości, to warto zostawić samochód z dala od nekropolii, aby nie blokować przejścia innym – tłumaczy komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.