Odlotowa lodówka

Bywa, że przestępcy potrafią zdziwić nawet najbardziej doświadczonych policjantów. Funkcjonariusze wpadli do jednego z mieszkań w Wiązownie w poszukiwaniu bandytów. Nie zastali ich, ale domownicy zdradzali nadmierne przywiązanie do… lodówki. Dopiero po otwarciu zamrażarki okazało się dlaczego. W środku było aż 200 gramów marihuany!

marysia

We wtorek, 27 października późnym wieczorem otwoccy kryminalni i policjanci z posterunku w Wiązownie połączyli siły, by wspólnie wytropić poszukiwanych przestępców. Ścigani mieli ukrywać się w jednym z budynków w gminie Wiązowna. Ślad doprowadził funkcjonariuszy do jednego z domów, gdzie mieli przebywać poszukiwani. Okazało się, że bandytów tam nie ma.

Czujni policjanci zauważyli jednak, że domownicy dziwnie się zachowują. Byli niespokojni i nerwowi, zwłaszcza gdy policjanci zbliżali się do lodówki. Zupełnie jak w grze „ciepło-zimno”. Im stróże prawa byli bliżej kuchni, tym mieszkańcy stawali się bardziej nerwowi. Po chwili funkcjonariusze odkryli przyczynę ich stresu.

– W lodówce, a dokładnie w zamrażalniku, odnaleziono paczkę z zawartością niemal 200 gramów suszu konopi indyjskich – wyjaśnia komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Zatrzymano 26-letniego właściciela mieszkania i 23-letnią kobietę. Niedługo potem kryminalni na terenie Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą. – Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania – mówi Sawicki. Za posiadanie narkotyków grożą nawet trzy lata więzienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.