Impuls do wyprzedzenia

Młodzi sztangiści udali się w minionym tygodniu do Warszawy, gdzie w trakcie jednego startu przeprowadzono aż trzy imprezy: Warszawską Olimpiadę Młodzieży, drugi rzut Warszawskiej Ligi Juniorów oraz Mistrzostwa Warszawy.
Jan Wojdyga wyleczył kontuzję i wrócił do formy
Jan Wojdyga wyleczył kontuzję i wrócił do formy

W stolicy pokazało się sześciu wychowanków OKS Otwock. W trzech imprezach wystartowało w sumie czterech zawodników

– Jan Wojdyga, Maciej Wiśniewski, Robert Suchecki oraz Konrad Kucharski. Z tego grona najlepiej wypadł Wiśniewski, który w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży był pierwszy w kategorii 56 kilogramów, a na Mistrzostwach Warszawy do lat 16, gdzie przeliczano stosunek wagi zawodnika względem podniesionego ciężaru, zajął piąte miejsce. – Pobił dwa rekordy, a do tego po raz pierwszy w historii swoich startów przekroczył granicę 200 punktów – mówi Jan Święcicki, trener otwockich ciężarowców. – Oprócz niego bardzo dobrze wypadł Konrad Kucharski, który uplasował się na drugim miejscu, a w klasyfikacji open Mistrzostw Warszawy był ósmy – dodaje.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Jan Wojdyga, który ostatnio zmagał się z kontuzją stawu skokowego. W Warszawie zawodnik OKS-u uzyskał drugi wynik zawodów w kategorii open, ustępując miejsca jedynie Karolowi Doleszczakowi z Błonianki. – Zrobił to, co do niego należało. Po kontuzji nie widać już raczej śladu i to od razu przełożyło się na wynik – przyznaje Święcicki.

W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii do 77 kilogramów Wojdyga był poza konkurencją dla swoich rywali i stanął na najwyższym stopniu podium.

Czwarty z zawodników OKS-u Robert Suchecki zawody w Warszawie zakończył odpowiednio na trzecim i siódmym miejscu. Najlepsze punktowe wyniki otwockich zawodników były brane pod uwagę do ogólnej klasyfikacji drugiego rzutu Warszawskiej Ligi Juniorów, gdzie dwie dodatkowe cegiełki dołożyli pozostali dwaj reprezentanci obchodzącej w tym roku 50-lecie istnienia sekcji podnoszenia ciężarów OKS Otwock – Michał Nowak oraz Tomasz Magiera.

Trenerzy otwockiej sekcji nie kryli zaskoczenia z powodu doskonałego występu Nowaka, który zajął drugie miejsce, bijąc wyraźnie dotychczasowe rekordy życiowe.

– W rwaniu był lepszy o pięć kilogramów, a w podrzucie o cztery kilogramy. Poprawić rekord w dwuboju o dziewięć kilogramów to naprawdę jest niesamowity wyczyn i Michałowi należą się ogromne słowa uznania. Widać, że czuł się dobrze, choć przez cały tydzień przed startem zmagał się z przeziębieniem i nie mógł normalnie trenować – mówi trener Święcicki. Łączny wynik Nowaka to 255 kilogramów (115+140).

Z nowym rekordem życiowym wrócił ze stolicy Tomasz Magiera, mimo że także startował nie w pełni zdrowy. Zawodnik OKS-u zmagał się z kontuzją kolana. – Trochę się bałem o jego występ. Ból w kolanie ostatnio mocno mu doskwierał, ale na zawodach nie było tego widać. W podrzucie uzyskał wynik 132 kilogramów, czyli o dwa kilogramy lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego – mówi Święcicki.

Dzięki dobrym występom zawodnicy OKS Otwock wygrali drugi rzut Warszawskiej Ligi Juniorów, wyprzedzając pozostający na pierwszym miejscu Impuls Warszawa.

– Zmniejszyliśmy do nich dystans do prawie 40 punktów, także w kolejnym rzucie jest duża szansa, żeby ich wyprzedzić w tabeli – mówi trener Święcicki.

Wyniki zawodników OKS:

  • Maciej Wiśniewski    127 kg (54+73)
  • Jan Wojdyga    185 kg (80+105)
  • Robert Suchecki     115 kg (50+65)
  • Konrad Kucharski     104 kg (48+56)
  • Michał Nowak     255 kg (115+140)
  • Tomasz Magiera     222 kg (90+132)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.