Spotkania z historią

Już w najbliższą niedzielę, 8 listopada przy parafii pw. M.B. Częstochowskiej w Józefowie odbędzie się już V Piknik Patriotyczno-Historyczny.

Piknik_1

To będzie maraton atrakcji! Jak co roku organizatorzy przygotowali bogaty program pikniku, który zadowoli zarówno tych mniejszych, jak i dorosłych pasjonatów historii i militariów.

Podczas niedzielnej imprezy  będzie można  zobaczyć pojazdy wojskowe, mundury i broń ze zbiorów józefowskiego  Muzeum 2 Korpusu Wojska Polskiego, w tym armatę polową  Schneider 75 mm wz. 1897 używaną przez  WP w czasie Bitwy Warszawskiej i  Kampanii Wrześniowej. Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej wystąpi w mundurach WP z 1939 r., a Grupa Rekonstrukcji Historycznej Batalionu AK „Czata 49” zaprezentuje obozowisko partyzanckie Żołnierzy Wyklętych.  Z kolei młodzież z organizacji „Strzelec” z Jednostki 1019 z Otwocka wystąpi z dynamicznym pokazem sztuk walki. Na strzelnicy ASG, przygotowanej przez Harcerzy ZHP Szczepu Józefów,  będzie można sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Do kupienia będą również książki o tematyce historycznej i religijnej oraz flagi narodowe, a strażacy ochotnicy często- wać będą zwiedzających grochówką z kuchni polowej.

O godzinie 13 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po wspólnej modlitwie odbędzie się wojskowy apel pamięci przygotowany przez Strzelców z Jednostki 1019 z Otwocka.

Parafia pw. M.B. Częstochowskiej w Józefowie niedziela, 8.11, godz. 11-15

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.