Stypendystki papieża

Już po raz dziewiąty władze przyznały stypendium im. Jana Pawła II trójce najzdolniejszych uczniów z józefowskich szkół. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas obrad październikowej sesji rady miasta.
Tegoroczni laureaci stypendium im. Jana Pawła II w towarzystwie rodziców, dyrektorów szkół i władz miasta. Od lewej: Julia Salamon, Malwina Skorek i Alicja Plawczyk
Tegoroczni laureaci stypendium im. Jana Pawła II w towarzystwie rodziców, dyrektorów szkół i władz miasta. Od lewej: Julia Salamon, Malwina Skorek i Alicja Plawczyk

Święty Jan Paweł II ma już setki wystawionych pomników, dlatego radni z Józefowa przed dziewięcioma laty postanowili, że nie wybudują kolejnego. Pomyśleli, że dobrze byłoby nagradzać dzieci i młodzież nie tylko za dobrą naukę, ale także za wyjątkowe uzdolnienia. Tak narodziła się idea stypendium im. Jana Pawła II, które, co podkreśliła radna Marianna Jakubowska, jest dziś żywym pomnikiem naszego wielkiego rodaka.

Co roku każda z trzech józefowskich placówek oświatowych nominuje z grona swoich uczniów jednego kandydata do nagrody. Tegorocznymi stypendystami zostali: Malwina Skorek, uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego, Julia Salamon z klasy II Gimnazjum im. Łączniczek Armii Krajowej,, oraz Alicja Plawczyk z klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta. W imieniu rodziców nagrodzonych uczennic podziękowała Monika Skorek.

W tym roku wręczenie stypendiów zbiegło się z niedawnym Dniem Nauczyciela i z tej okazji zastępca burmistrza Marek Banaszek w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Józefowa Cezarego Łukaszewskiego wręczył nagrody siedmiu wyróżniającym się nauczycielkom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów w pracy.

One thought on “Stypendystki papieża

 • 5 listopada 2015 o 21:24
  Permalink

  Super. Trzeba nagradzać. Ale…
  Z całym szacunkiem. Czy wszystko w Józefowie musi nosić nazwę Jana Pawła II? Fontanna imienia JPII, stypendia JPII.
  Czy można to zrobić bardziej uniwersalnie?
  Wielki człowiek, wielki autorytet. Czy Józefów to miasto-zakon?
  Fontanna może się nazywać „cztery pory roku”, „dziecinne marzenie” …

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.