Nie zapomnimy ich, o nie!

Sobota, 7 listopada upłynie w nastroju zaduszkowym. Bluesowy koncert dedykowany Mirze Kubasińskiej odbędzie się w PMDK, a w wiązowskim GOK-u chór gospel Mienia River przypomni muzykę dawnych mistrzów.

W tym roku mija 10 lat od śmierci Miry Kubasińskiej. Tę rocznicę Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady uczci wyjątkowym koncertem. Wystąpi łódzka grupa KG Band, której liderem jest Krzysztof Jerzy Krawczyk. Na dwa lata przed śmiercią Miry zespół nawiązał z nią współpracę i pracował nad wspólną płytą, której nagrywanie przerwała śmierć artystki. Nieukończony materiał, w odmiennej niż planowano formie, ukazał się na albumie „Sprzedawca Wiatru”. W 2007 roku udało się jednak wydać krążek „Miracle” zawierający m.in. utwory zespołu Breakout, wykonywane przez Mirę Kubasinską i KG Band na koncercie w 2005 roku.

W Otwockim PMDK KG Band przedstawi pokaz multimedialny z muzyką na żywo, a zaśpiewają z nimi dwie porywające, doskonale znane u nas wokalistki: Karolina Cygonek i Magda Piskorczyk.
Po dwóch latach nieobecności Magda Piskorczyk znów zagra w Otwocku
Po dwóch latach nieobecności Magda Piskorczyk znów zagra w Otwocku

To nie wszystko. Podczas Zaduszek zobaczymy również formację Old Breakout, tworzoną przez byłych członków zespołu Miry i Tadeusza. Bywalcy józefowskiego festiwalu „Lep na bluesa” znają ten band znakomicie, ponieważ grali tam już trzykrotnie, ale Otwock jak dotąd omijali. Organizatorem wydarzenia jest oczywiście Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady. Start godz. 18, bilety 10 zł.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, także w sobotę, odbędą się „Zaduszki z Mienia River”. Ten jedyny w powiecie zespół gospel, działający już od dobrych kilku lat, obecnie pod okiem Malwiny Borkowicz, rozwija się imponująco. Swój repertuar wciąż poszerza, na koncertach można słuchać również przebojów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej (Arethy Franklin, The Beatles, Skaldów). W sobotę wykonają wielkie przeboje autorstwa nieżyjących już artystów, m.in. Marka Grechuty, Louisa Armstronga. Koncert w Wiązownie zaczyna się o godz. 19, wstęp wolny.  

One thought on “Nie zapomnimy ich, o nie!

  • 8 listopada 2015 o 20:50
    Permalink

    7 listopada odbył się koncert w P.M.D.K. w Otwocku poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej ! Niestety koncert odbył się prawie z godzinnym opóźnieniem. Powód ? Podobno akustyk miał wysokie wymagania techniczne i próba nagłośnieniowa musiała być przedłużona. 250 osób czekało na korytarzu w ścisku i w duchocie jak stado bydła ! Gdzie szacunek dla widza ? Nie wytrzymałem po 30 minutach oczekiwania i po prostu wyszedłem … Wiem , że artyści dali czadu i artystycznie wszystko było OK, ale organizatorzy to jeden wielki skandal !!! Jedna z pań organizatorek co rusz wprowadzała swoich znajomych na salę , a reszta widzów stłoczona stała na korytarzu. Rozumiem , że mogła być awaria sprzętu , brak prądu , ale – akustyk ma wysokie wymagania techniczno- nagłośnieniowe ??? To jakaś kpina !!! Po prostu jeden wielki skandal !!!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.