Szlaki jak malowane

Marek Kłobuszewski z SP w Gliniance, Magdalena Jaworska z SP 12 w Otwocku i Stanisław Lament z Gimnazjum Świętej Rodziny w Otwocku to zwycięzcy konkursu plastycznego „Rowerem po powiecie otwockim” organizowanego przez Klub Batory w Otwocku.

dddz

Co u dzieci budzi skojarzenia z lokalną turystyką? Konkurs, którego temat związany był z przypadającym na 24 października Międzynarodowym Dniem Roweru, dał kilka odpowiedzi. Powiatowe szlaki to dla najmłodszych przede wszystkim architektura i przyroda. Nie brakuje na nich świdermajerów i rzeki Świder, naszych lasów, niektóre mają formę ilustracji, inne mapek, są prace całkiem dosłowne i bardziej symboliczne, wprost plakatowe.

Zdarzały się pomysły bardzo oryginalne, takie jak cykl prac trzecioklasisty Adama Cofały, dla których rodzaj ramy tworzy autentyczne koło rowerowe. W sumie na konkurs wpłynęło 107 prac (w tym cztery po terminie zgłoszeń) przygotowanych przez dzieci i młodzież z 16 szkół i placówek powiatu oraz osoby prywatne.

Prace oceniało jury w składzie: Katarzyna Kulik – etnolog z Muzeum Ziemi Otwockiej, Anna Pawełek – grafik z Urzędu Miasta Otwocka, i Marcin Michalczyk – animator kultury, pracownik Otwockiego Centrum Kultury. Werdykt ogłoszono 23 października w Klubie Batory, nagrody wręczone zwycięzcom ufundowali: Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa i Urząd Miasta Otwocka.

Laureaci konkursu

  • Kategoria szkoły podstawowe, klasy 1-3: I miejsce – Marek Kłobuszewski z SP w Gliniance, II miejsce – Anna Matosek z SP w Gliniance (opiekunka obojga – Urszula Olszewska), III miejsce – Beniamin Mońko z SP w Gliniance (opiekunka – Beata Szczęsna)
  • Kategoria szkoły podstawowe, klasy 4-6: I miejsce – Magdalena Jaworska z SP 12 w Otwocku, II miejsce – Anna Sędzicka z SP 12 w Otwocku (opiekunka obojga – Joanna Ćwiek), III miejsce – Wojciech Dziewulski z SP w Gliniance (opiekunka – Anna Pniewska)
  • Kategoria gimnazja: I miejsce – Stanisław Lament z Gimnazjum Świętej Rodziny w Otwocku (Berenika Zimończyk), II miejsce – Ola Szop z PMDK (Monika Grajda-Widulińska), III miejsce – Paulina Przysowa z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Otwocku (Małgorzata Wojda-Wołek)
  • Wyróżnione zostały także panie: Urszula Olszewska, Joanna Ćwiek i Berenika Zimończyk za przygotowanie uczniów do konkursu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.