Naładujesz telefon w SKM-ce

W wybranych pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej można już naładować tablet, czytnik lub telefon. Ale to nie wszystko. Spółka uruchomiła również system powiadamiania o zmianach i utrudnieniach w ruchu pociągów.

sama

SKM jest pierwszym przewoźnikiem w stolicy, który umożliwił pasażerom naładowanie baterii w telefonie, tablecie czy czytniku książek podczas podróży. Pod koniec października na tory wyjechały pierwsze dwa pociągi (19 WE i 14 WE) wyposażone w ładowarki USB. – Montaż w pozostałych składach zakończy się w ciągu trzech miesięcy. W każdym z członów pociągu znajdą się docelowo po dwie ładowarki – wyjaśnia Magdalena Potocka
z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

– Spółka uruchomiła również system powiadamiania o utrudnieniach w ruchu za pośrednictwem SMS. Pasażerowie, którzy zapiszą się do usługi, otrzymają informację o opóźnieniach pociągów SKM (powyżej 30 minut), zmianie tras, skróceniu relacji, odwołanych kursach czy zawieszeniu kursowania – wylicza Potocka. Sam pasażer zdecyduje, czy chce otrzymywać powiadomienia dotyczące wszystkich czy wybranych linii. Jak to zrobić? – To proste. Wystarczy wysłać SMS na numer 4777 z odpowiednią treścią, np. jeśli pasażera interesuje wyłącznie linia S1, to w treści należy wpisać: SKM1. Natomiast jeśli interesują nas zmiany wszystkich linii, to w treści należy wpisać: SKM – mówi Magdalena Potocka.

Użytkownicy zapłacą jedynie za wysłanie wiadomości włączającej i wyłączającej usługę. Pozostałe będą bezpłatne.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.