Szukamy pamiątek!

Muzeum Ziemi Otwockiej będzie aktywnie uczestniczyć w obchodach 100-lecia. Jednym z planowanych wydarzeń jest wystawa złożona z mnóstwa wyjątkowych eksponatów. Wyjątkowych, bowiem pozyskanych dzięki naszej pomocy – mieszkańców.

mzo

Z okazji setnych urodzin ogłaszamy wielką akcję zbierania przedmiotów związanych z historią Otwocka i serdecznie prosimy otwocczan, aby się w nią włączyli – apeluje Sebastian Rakowski, kierownik muzeum i zarazem p.o. dyrektora OCK. – Wiele osób z pewnością ma w swoich domach cenne eksponaty: zdjęcia, dokumenty, pamiątki czy wiekowe przedmioty codziennego użytku. Stulecie Otwocka to najlepsza okazja, by wyciągnąć je z szaf i albumów i podzielić się nimi z pozostałymi mieszkańcami oraz miłośnikami lokalnej historii. Możecie je nam oddać, wypożyczyć lub przynajmniej pozwolić skopiować.

Każda rzecz, nawet pozornie bezwartościowa, może odsłonić nam fascynujący fragment dziejów Otwocka. Równie cenne jak same przedmioty są zaklęte w nich historie, dlatego też nie wahajcie się nimi dzielić, my natomiast z pewnością zrobimy z nich właściwy użytek.

„Linia Otwocka” dołącza się do apelu. Co ciekawsze historie i eksponaty będziemy prezentować także na naszych łamach. Otwarcie wystawy planowane jest na maj 2016 roku. Zanurzmy się więc w zakamarkach szaf, komód, piwnic i strychów i szukajmy pamiątek.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy: Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2, 05-400 Otwock, tel. 22 788 15 45, mail:  muzeumotwock@gmail.com, http://www.muzeum.ock.com.pl, http://www.facebook.com/MuzeumZiemiOtwockiej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.