Nie gadać – działać!

„Pomagamy uchodźcom w Grecji!” – to hasło zbiórki zorganizowanej przez dwie mieszkanki Otwocka, Magdalenę i Paolę. Ich cel to zebranie jak najwięcej środków na koce ratunkowe i sprzęt do udzielania pierwszej pomocy dla żyjących w greckich obozach uchodźców z Syrii.
Magda Poleska i Paola Menin pod koniec grudnia chcą jechać z pomocą dla uchodźców na wyspie Lesbos
Magda Poleska i Paola Menin pod koniec grudnia chcą jechać z pomocą dla uchodźców na wyspie Lesbos

Magda i Paola, jak my wszyscy, obserwują to, co dzieje się w ostatnich miesiącach w Europie, widzą dramat uchodźców, histerię mediów i wrzask populistów. Większość z nas rzuca się w wir dysput i kłótni albo wzrusza ramionami. One postanowiły działać.

– Wierzymy, że są takie momenty w naszym życiu, kiedy musimy stanąć ponad podziałami. Wierzymy też, że nie ma nic cenniejszego od ludzkiego życia, do którego każdy ma prawo. Każdego dnia ktoś traci życie, próbując przedostać się przez Morze Egejskie do Grecji. Teraz, gdy nadchodzi zima, sytuacja na wyspie Lesbos jest naprawdę dramatyczna, a liczba ofiar wciąż wzrasta – opowiadają.

– Dlatego postanowiliśmy stworzyć zespół wolontariuszy pracujących właśnie na wyspie Lesbos, bo to swego rodzaju epicentrum kryzysu migracyjnego – każdego dnia dociera tam prawie 6000 uchodźców. Naszym celem jest przede wszystkim udzielanie pomocy osobom, których życie jest poważnie zagrożone.

W tym celu dziewczęta organizują zbiórkę i w grudniu dołączą do międzynarodowej grupy wolontariuszy, by przekazać zebrane środki. – Zbieramy przede wszystkim na koce ratunkowe, płaszcze termoizolacyjne, śpiwory, podstawowe wyposażenie do udzielania pierwszej pomocy. Założyłyśmy sobie cel: 15 000 zł. Wierzymy, że taka suma pozwoli nam na zaopatrzenie kilku bardzo istotnych punktów, w których pracują ratownicy. Jeśli uda nam się jednak przekroczyć tę sumę i pomóc w ten sposób większej liczbie osób, będziemy szczęśliwe! Około 10 procent ze zgromadzonych środków przeznaczymy na koszty związane z transportem – dodają dziewczęta.

Rozmowę z nimi o szczegółach całego przedsięwzięcia opublikujemy w połowie grudnia. Chcecie pomóc? Wystarczy wejść na stronę http://www.pomagam.pl/pomagamyuchodzcom. Do dzieła!

3 komentarze do “Nie gadać – działać!

 • 17 listopada 2015 o 17:40
  Permalink

  Jakie glupie i naiwne. Ale niech jada do obozu, Allah.nakazal brac niewierne, wtedy grzechu nie ma

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2015 o 18:19
  Permalink

  Ze zacytuje pewna wypowiedz.. 'Money, Money, Money!’

  Odpowiedz
 • 31 marca 2016 o 13:46
  Permalink

  Biedne dziewczyny, takie młode, a mózgi już wyprane. Cieszę się, że chcą pomagać, ale jest dużo do zrobienia na miejscu tutaj – w Otwocku…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.