Zapłacimy więcej za śmieci?

Od nowego roku mieszkańcy Otwocka mogą spodziewać się podwyżki opłat za odbiór odpadów. Najbardziej odczują ją ci, którzy nie segregują śmieci, bo zapłacą o 5 zł więcej. Segregujących czeka podwyżka tylko o złotówkę. Taką propozycję przedstawił prezydent. Ostateczną decyzję w sprawie stawek opłat podejmie rada miasta.

smieci

Planowana podwyżka opłat jest konsekwencją wysokich cen, jakie zaoferowały firmy, które wystartowały w przetargu na odbiór śmieci z terenu Otwocka przez następne dwa lata. Przypomnijmy, że najniższa oferta konsorcjum dwóch firm (Remondis i Tonsmeier) wynosi 12 mln 921 tys. zł. Otwock na realizację tego zadania chciał przeznaczyć 9 mln 720 tys. zł. To pozwoliłoby na utrzymanie opłat za odbiór śmieci dla mieszkańców na tym samym poziomie. Wiadomo już, że nie będzie to możliwe.

Prezydent Zbigniew Szczepaniak przedstawił radzie miasta projekt uchwały, w której proponuje podnieść ceny opłat z 11 zł do 12 zł (dla
odbiorców segregujących odpady) i z 17 zł do 22 zł (gdy ktoś oddaje odpady zmieszane).

– Nie jest to duża podwyżka, wszystkie gminy podnosiły ceny, i to znacznie, podnosić je będzie również Józefów. Takie rozwią- zanie pozwoliłoby nam rozstrzygnąć przetarg (obecna umowa z firmami wygasa z końcem grudnia br. – przyp. red.) – mówi w rozmowie z „Linią”, prezydent. – Jeśli rada miasta się na to nie zgodzi, to ogłosimy drugi przetarg, ale nie jest powiedziane, że wtedy ceny będą niższe – zwraca uwagę Zbigniew Szczepaniak.

Propozycja podwyżki opłat za śmieci będzie omawiana na najbliższej komisji gospodarki miejskiej w piątek, 20 listopada o godz. 16.15.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.