Piosenki o Otwocku

Najpierw werbel! Dźwięk narasta niczym przed cyrkowym salto mortale, napięcie rośnie i… TADAM – przed nami premiera długo oczekiwanej płyty otwockiego zespołu Świdermajer Orkiestra. Świętujemy to wydarzenie podczas koncertu w przyszłą sobotę, 28 listopada, w Klubie Smok.

Swidermajer Orkiestra

To dla zespołu wielki dzień. Muzycy zaczynali przed trzema laty jako czteroosobowy band, który jednak rozrósł się do siedmioosobowej orkiestry (przybył zestaw perkusyjny, akordeon, saksofon), co pociągnęło za sobą zmianę nazwy. Mieli być festiwalową efemerydą, są jedną z najbardziej rozpoznawalnych lokalnych kapel. Po dwóch singlach dają nam wreszcie, z półrocznym opóźnieniem (pierwotnie premiera miała towarzyszyć majowemu IV Festiwalowi Świdermajer), debiutancki krążek.

Ja już go mam i z lubością „katuję”, od kilku dni rozgrzewa się mocno w odtwarzaczu. Za tydzień przedstawię recenzję, będzie też konkurs, oczywiście z płytowymi nagrodami. Już dziś zachęcam do rezerwowania czasu. Przypominam, że koncert odbędzie się w sobotę, 28 listopada w Klubie Smok – start godz. 20; muzycy bardzo chcą, byśmy byli tego wieczoru z nimi. Czuję, że będą niespodzianki. Wstęp oczywiście wolny! Potem szykuje się małe afterparty w Qba Pub.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.