Połączą się ze Starą Miłosną

Rozpoczęła się budowa brakującego odcinka drogi łączącego komunikacyjnie Wawer ze Starą Miłosną. Łącznik znajduje się między wcześniej wybudowaną w Starej Miłosnej ul. Graniczną a Al. Dzieci Polskich w Wawrze. Porządna asfaltowa ulica zastąpi prowizoryczną jezdnię z betonowych płyt, wąską i pełną wybojów.
Początek prac przy budowie łącznika drogowego między Wawrem  a Starą Miłosną
Początek prac przy budowie łącznika drogowego między Wawrem a Starą Miłosną

Do wykonania jest odcinek liczący kilkaset metrów. Płyty są już zerwane, trwają roboty ziemne i karczowanie terenu. Jezdnia będzie miała siedem metrów szerokości i dwie jezdnie. Dla pieszych przewidziano dwa dwumetrowej szerokości chodniki oraz azyle na przejściach. Po północnej stronie ulicy znajdzie się ścieżka rowerowa, z której będzie się można dostać do rowerowych szlaków przecinających Mazowiecki Park Krajobrazowy.

Według zapowiedzi inwestora, Zarządu Dróg Miejskich, zakończenie budowy łącznika między Starą Miłosną a Wawrem nastąpi jeszcze
w tym roku. Dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie linii autobusowej kursującej między Wesołą a Wawrem. Na przyszły rok ZDM zaplanował remont bardzo zniszczonego odcinka Al. Dzieci Polskich od ul. Kociszewskich do ul. Mchów.

Przedłużenie Al. Dzieci Polskich do Starej Miłosnej było planowane już wcześniej. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w 2008 r. ZDM przeprowadził w sprawie tej inwestycji konsultacje społeczne. Wówczas jednak pomysł połączenia obu dzielnic wzbudził sprzeciw części mieszkańców Wawra obawiających się, że do Międzylesia wjadą TIR-y, chociaż ZDM zapewniał, że będzie to niemożliwe ze względu na przewidywane ograniczenia. W Wesołej takich obaw nie było i wcześniej wybudowano w tej dzielnicy ul. Graniczną, dochodzącą do Wawra.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.