Pomóż dzieciom z hospicjum

To już druga edycja akcji na rzecz dzieci pod hasłem „Nie bądź sknera, kup pampera”. W tym roku bożonarodzeniowa akcja rusza znacznie wcześniej, bo już w poniedziałek, 16 listopada i potrwa do 18 grudnia. Zbierane są pampersy, pieluchomajtki, deserki i obiadki dla dzieci znajdującym się pod opieką Domowego Hospicjum Dziecięcym „Promyczek” w Otwocku.

pamp

Chcesz pomóc dzieciom? Teraz masz okazję wziąć udział w świątecznej akcji charytatywnej „Nie bądź sknera, kup pampera”.

– Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, więc to dobra chwila, aby zrobić coś dobrego, szczególnie dla chorych dzieci – mówi Kinga Błaszczyk, współorganizatorka przedsięwzięcia, które powoli staje się ogólnopolskie. – W akcji uczestniczy coraz więcej osób i różnego rodzaju jednostek, m.in. przedszkola z okolic Poznania. Rok temu była pierwsza edycja. Zebraliśmy wtedy prawie 2 500 produktów, m.in. pampersów i dań w słoiczkach dla dzieci. Teraz akcja rozpoczyna się znacznie wcześniej niż rok temu. Każdy może wesprzeć chore dzieci z hospicjum – zachęca Kinga Błaszczyk.

Akcja „Nie bądź sknera, kup pampera” – podobnie jak rok temu – obejmie pomocą dzieci przebywające pod opieką Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”.

– Już dziś możesz pomóc 20 chorym maluszkom przebywającym w hospicjum, które od pięciu lat obejmuje domową opieką paliatywną nieuleczalnie chore i umierające dzieci z kilku powiatów – tłumaczy Kinga Błaszczyk.

Akcja „Nie bądź sknera, kup pampera” rozpoczyna się w poniedziałek, 16 listopada i potrwa do piątku, 18 grudnia. Dary można przekazać w trzech punktach, które wyznaczono w Józefowie i w Otwocku. Osoby, które będą chciały wesprzeć hospicjum, ale nie będą mogły dostarczyć produktów do punktów zbiórki, mogą liczyć na transport organizatorów. Wcześniej jednak trzeba zadzwonić do Kingi Błaszczyk pod nr tel. 506 380 574.

Tu przekażesz dary:

  • ul. Nadwiślańska 137, Józefów (przedszkole Fiku Miku), pon.-niedz. g. 10-20,
  • ul. Mickiewicza 35, Józefów (przedszkole Szczęśliwych Dzieci), pon.-pt. g. 6.30-18,
  • ul. Andriollego 40/16, Otwock (poradnia dziecięca Kaja), pon.-pt. g. 15-20.

To jest potrzebne:

  • pampersy w rozmiarach: 3, 4, 4+, 5 i 6,
  • pieluchomajtki (Seni Kinds Junior lub Junior Extra, Seni roz. S, M, Tena rozm. small lub medium),
  • obiadki i deserki dla dzieci (rozdrobnione, bez kawałków),
  • podkłady higieniczne.

Chcesz pomóc finansowo?

  • Wystarczy wpłacić pieniądze na rzecz hospicjum dla dzieci. Dane: Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek, ul. Karczewska 48, Otwock konto bankowe: 34 1240 1037 1111 0010 2851 5903

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.