Zostają świeczki

Nie będzie nowego konkursu na jubileuszowe logo Otwocka. Oficjalnym znakiem graficznym na stulecie miasta ma być zwycięski projekt absolwentki ASP z Krakowa, który nie został zatwierdzony przez radę miasta.

Otock_logo_konkurs

Do rozpoczęcia roku jubileuszowego Otwocka pozostało niewiele ponad miesiąc, a mieszkańcy nadal oficjalnie nie wiedzą, jak zakończyły się perturbacje z urodzinowym logo. Przypomnijmy, że komisja kultury rady miasta skierowała miesiąc temu do prezydenta wniosek o przeprowadzenie nowego konkursu w otwockich szkołach, a nadal nie ma stanowiska prezydenta w tej sprawie. Taki obrót sprawy wskazuje, że zarządzenie prezydenta, w którym był zapis, że to rada miasta musi zatwierdzić oficjalny znak graficzny na jubileusz, zostanie zmienione, a niewygodny zapis wykreślony. To pozwoli prezydentowi wprowadzić w obieg wyłoniony w konkursie projekt, nie pytając radnych o zdanie.

Przewodnicząca komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięski projekt, wiceprezydent Agnieszka Wilczek zapytana na komisji oświaty, 18 listopada, co dalej dzieje się z logo, nie chciała udzielić radnym informacji. Jak zaznaczyła, to nie znaczy, że nie wie, ale pełną informację poda za kilka dni. – Przygotujemy do poniedziałku (23 listopada przyp. red.) taką informacje dla państwa na piśmie – odpowiedziała radnym.

– To jest niepoważne, co ta informacja ma zawierać, że musimy na nią czekać aż do poniedziałku? – dziwił się przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. Jak ustaliła „Linia”, prezydent Zbigniew Szczepaniak zatwierdzi logo, które wygrało konkurs, a dla szkół ma podobno przeprowadzić już niezależnie oddzielny konkurs na logo stulecia. Po co więc ta cała tajemnica?

  • Robi says:

    Niepoważne ze strony Urzedu i Prezydenta że zmiany do regulaminu wprowadzają po zakonczeniu konkursu. I jak traktować poważnie tych ludzi?

One thought on “Zostają świeczki”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl