Nie został posłem, będzie urzędnikiem

Ekonomista, mieszkaniec Otwocka, kandydat na posła w październikowych wyborach parlamentarnych Andrzej Wysoczański wygrał konkurs na naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Otwocka.
Andrzej Wysoczański (z lewej) oficjalnie stanowisko w urzędzie miasta ma objąć jeszcze w listopadzie
Andrzej Wysoczański (z lewej) oficjalnie stanowisko w urzędzie miasta ma objąć jeszcze w listopadzie

Na informację o rozstrzygnięciu konkursu trzeba było czekać prawie dwa miesiące. O stanowisko naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w otwockim magistracie ubiegało się aż 15 kandydatów z całej Polski, m.in. z Krakowa. Oferty można było składać do 25 września, a 17 listopada komisja rekrutacyjna pod przewodnictwem wiceprezydent Agnieszki Wilczek wyłoniła zwycięzcę.

Zarekomendowała prezydentowi na to stanowisko Andrzeja Wysoczańskiego. W uzasadnieniu wyboru czytamy, że „Pan Andrzej Wysoczański otrzymał najwyższą liczbę punktów z testu oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Komisja rekrutacyjna wysoko oceniła prezentację kandydata, doświadczenie zawodowe oraz komunikatywność”.

Prezydent Zbigniew Szczepaniak przychylił się do wyboru komisji. – Chciałem, żeby to był człowiek z Otwocka. Pana Andrzeja poznałem jeszcze przed wyborami, podczas spotkań z przedsiębiorcami, kiedy tworzyło się Forum Przedsiębiorców. To młody i rzutki człowiek z nowymi pomysłami, ale chciałbym, żeby miał też na uwadze rachunek ekonomiczny miasta. Jest to osoba kompetentna i otwarta, co jest istotne przy rozmowach z organizacjami samorządowymi – mówi o nowym naczelniku prezydent.

Andrzej Wysoczański oficjalnie stanowisko w urzędzie miasta ma objąć jeszcze w listopadzie. Przed nim sporo pracy, zwłaszcza że przyszły rok będzie stał pod znakiem obchodów jubileuszu 100-lecia Otwocka. Na razie naczelnik podpisze trzymiesięczną umowę na okres próbny, potem zostanie zatrudniony na czas nieokreślony. Prezydent chciałby, aby poza kulturą, sportem i turystyką zajął się też promocją, która obecnie podlega pod wydział działalności gospodarczej. Mówi się także, że w przyszłości ma mu podlegać także „Gazeta Otwocka”. – Najważniejsza sprawa to projekt „Restaura”, do którego Otwock się zakwalifikował. Mam nadzieję, że nowy naczelnik będzie go pilotował – mówi prezydent.

Przypomnijmy, że do tej pory stanowisko naczelnika kultury nie było obsadzone, a obowiązki szefa pełniła pracująca przez wiele lat w wydziale kultury Agnieszka Dąbrowska.

2 komentarze do “Nie został posłem, będzie urzędnikiem

 • 27 listopada 2015 o 22:18
  Permalink

  To co ?: najwiecej punktów, doswiadczenie itd. – czy jednak „chcialem, zeby to byl ktos z otwocka” ??? 🙂

  Odpowiedz
 • 2 grudnia 2015 o 12:47
  Permalink

  Czemu postępowanie trwało tak długo, nie było wiadomo czy pan naczelnik wskoczy na Wiejską, czy trzeba mu było zapewnić opcję B? Podobno wymagane były 4 lata pracy w instytucjach kultury, ciekawi jesteśmy jakie ma doświadczenie w tej materii pan przedsiębiorca?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.