Nie został posłem, będzie urzędnikiem

Ekonomista, mieszkaniec Otwocka, kandydat na posła w październikowych wyborach parlamentarnych Andrzej Wysoczański wygrał konkurs na naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Otwocka.
Andrzej Wysoczański (z lewej) oficjalnie stanowisko w urzędzie miasta ma objąć jeszcze w listopadzie
Andrzej Wysoczański (z lewej) oficjalnie stanowisko w urzędzie miasta ma objąć jeszcze w listopadzie

Na informację o rozstrzygnięciu konkursu trzeba było czekać prawie dwa miesiące. O stanowisko naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w otwockim magistracie ubiegało się aż 15 kandydatów z całej Polski, m.in. z Krakowa. Oferty można było składać do 25 września, a 17 listopada komisja rekrutacyjna pod przewodnictwem wiceprezydent Agnieszki Wilczek wyłoniła zwycięzcę.

Zarekomendowała prezydentowi na to stanowisko Andrzeja Wysoczańskiego. W uzasadnieniu wyboru czytamy, że „Pan Andrzej Wysoczański otrzymał najwyższą liczbę punktów z testu oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Komisja rekrutacyjna wysoko oceniła prezentację kandydata, doświadczenie zawodowe oraz komunikatywność”.

Prezydent Zbigniew Szczepaniak przychylił się do wyboru komisji. – Chciałem, żeby to był człowiek z Otwocka. Pana Andrzeja poznałem jeszcze przed wyborami, podczas spotkań z przedsiębiorcami, kiedy tworzyło się Forum Przedsiębiorców. To młody i rzutki człowiek z nowymi pomysłami, ale chciałbym, żeby miał też na uwadze rachunek ekonomiczny miasta. Jest to osoba kompetentna i otwarta, co jest istotne przy rozmowach z organizacjami samorządowymi – mówi o nowym naczelniku prezydent.

Andrzej Wysoczański oficjalnie stanowisko w urzędzie miasta ma objąć jeszcze w listopadzie. Przed nim sporo pracy, zwłaszcza że przyszły rok będzie stał pod znakiem obchodów jubileuszu 100-lecia Otwocka. Na razie naczelnik podpisze trzymiesięczną umowę na okres próbny, potem zostanie zatrudniony na czas nieokreślony. Prezydent chciałby, aby poza kulturą, sportem i turystyką zajął się też promocją, która obecnie podlega pod wydział działalności gospodarczej. Mówi się także, że w przyszłości ma mu podlegać także „Gazeta Otwocka”. – Najważniejsza sprawa to projekt „Restaura”, do którego Otwock się zakwalifikował. Mam nadzieję, że nowy naczelnik będzie go pilotował – mówi prezydent.

Przypomnijmy, że do tej pory stanowisko naczelnika kultury nie było obsadzone, a obowiązki szefa pełniła pracująca przez wiele lat w wydziale kultury Agnieszka Dąbrowska.

  • nitro says:

    Czemu postępowanie trwało tak długo, nie było wiadomo czy pan naczelnik wskoczy na Wiejską, czy trzeba mu było zapewnić opcję B? Podobno wymagane były 4 lata pracy w instytucjach kultury, ciekawi jesteśmy jakie ma doświadczenie w tej materii pan przedsiębiorca?

  • antylopa says:

    To co ?: najwiecej punktów, doswiadczenie itd. – czy jednak “chcialem, zeby to byl ktos z otwocka” ??? 🙂

2 thoughts on “Nie został posłem, będzie urzędnikiem”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl