Ten bandyta chciał przejechać człowieka

Rutynowa kontrola drogowa skończyła się pościgiem, podczas którego padły strzały z broni. Otwoccy policjanci poszukują 31. letniego Kamila Andrzejewskiego, mieszkańca Karczewa, który próbował potrącić interweniującego funkcjonariusza. Bandyta jest także poszukiwany dwoma listami gończymi za przestępstwa narkotykowe.

and

W środę, 25 listopada policyjny radiowóz patrolował okolice Otwocka. Tuż po godz. 1 funkcjonariusze zauważyli srebrnego seata alteę. Mężczyzna siedzący za kierownicą na widok patrolu nie zachował się jak zwykły kierowca. – Wykonał manewr niezgodny z przepisami i ruszył do ucieczki – mówi komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale kierowca nie zatrzymał się – dodaje komisarz.

Po tym, jak zignorował policjantów, którzy starali się go zatrzymać, kierowca seata próbował zgubić patrol. Docisnął pedał gazu i wjechał w las, licząc, że uda mu się wyprowadzić w pole stróżów prawa. Pomylił się, bo sam miał problem z szybką jazdą slalomem wśród drzew. W pewnym momencie zahamował i zawrócił. Policjant, który wysiadł z radiowozu, sygnalizował, aby kierowca zatrzymał się. Mężczyzna jednak za wszelką cenę próbował uciec. – Wtedy funkcjonariusz użył broni. Oddał strzały ostrzegawcze – mówi komisarz Sawicki. Kierowca seata nie tylko nie zatrzymał się, ale docisnął pedał gazu i próbował potrącić interweniującego policjanta. Funkcjonariusz na szczęście odskoczył i nic mu się nie stało. Mężczyźnie jadącemu seatem udało się uciec. Teraz jest poszukiwany przez otwocką komendę.

Okazało się, że kierowcą srebrnego seata o nr rej. WOT 17944 był mieszkaniec gminy Karczew, 31-letni Kamil Andrzejewski. Mężczyzna nie jechał swoim autem. Pożyczył je od znajomej, która z kolei pożyczyła je od prawowitej właścicielki seata. – Mężczyzna jest poszukiwany dwoma listami gończymi w związku z przestępstwami narkotykowymi – mówi komisarz Sawicki.

W 2013 r. otwocka prokuratura prowadziła wobec niego postępowanie w sprawie posiadania narkotyków. – Za to przestępstwo został skazany przez sąd – mówi prokurator rejonowy Jolanta Łubkowska. Natomiast w 2012 r. stracił prawo jazdy. Teraz Kamil Andrzejewski jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez jednostki spoza terenu powiatu otwockiego. 31-latek może nadal poruszać się srebrnym seatem, w którym brakowało przedniej tablicy rejestracyjnej.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Kamila Andrzejewskiego proszone są o pilny kontakt z otwocką komendą pod nr tel. 22 604 12 13 lub z najbliższą jednostką policji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.