Młodzież znów z medalami

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół rozegrane w Wesołej to największa impreza szachowa w naszym województwie, w której wzięło udział blisko 600 zawodników.
Brązowi medaliści z Gimnazjum 2 Otwock wraz z opiekunem

Gimnazjaliści otwockiej „Dwójki” w składzie: Joanna Kaczmarska, Mikołaj Brodowski, Maciej Szczęśniak oraz Monika Klimek powtórzyli ubiegłoroczny sukces i znów zdobyli brązowe medale. Blisko podium byli też inni reprezentanci powiatu otwockiego. Piąte miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 z Józefowa w składzie: Aleksander Gaweł, Piotr Kociszewski, Krzysztof Muniak i Weronika Gładysz, a siódme gimnazjaliści z Wiązowny w składzie: Daniel Filimonow, Dawid Lamparski, Karolina Zawadka i Julia Mierzwa.

W kategorii szkół podstawowych mistrzowie powiatu otwockiego, szachiści z SP 1 w Józefowie też byli blisko podium. Zajęli piąte miejsce, czym o jedną lokatę poprawili ubiegłoroczny wynik. W zespole występowali: Michał Jesiotr, Emanuel Scura, Grzegorz Muniak i Ada Chudzik. Jeszcze lepiej spisali się szachiści zza miedzy z SP Sternik Warszawa Wawer. Drużyna w składzie: Jan Góral, Franciszek Trzeciak, Maksymilian Lukosek, Maria Siekańska wywalczyła brązowe medale.

Wśród 92 sklasyfikowanych szkół wysokie lokaty zajęły też pozostałe nasze zespoły: 12. miejsce zajęła drużyna reprezentująca SP Glinianka (Tymon Wróblewski, Filip Manaj, Piotr Szostak, Sandra Paduch), 15. ucz-niowie SP 1 Józefów (drugi zespół), 24. szachiści z otwockiej SP 12. Ponadto 40. miejsce zajęło SP 2 z Józefówa, 50. SP z Glinianki, a 80. SP z Wiązowny. Szachistom wręczano też małe medale za najlepsze miejsca na szachownicach. Na szachownicy trzeciej Nikodem Sęk z SP 12 Otwock zdobył złoty medal (7,5 punktu na 8 możliwych), a Grzegorz Muniak uczeń SP 1 Józefów wywalczył brąz.

Tym razem w kategorii szkół licealnych nie wzięła udziału szkoła będąca mistrzem powiatu otwockiego – Liceum Ogólnokształcące nr III im. Juliusza Słowackiego, która nie dysponowała na tyle mocnym składem, by powalczyć o czołowe lokaty.