Lepiej niż na papierze

Status quo w tabeli pierwszej ligi tenisa stołowego kobiet. Starcie dwóch niepokonanych zespołów HALS Wadwicz Warszawa oraz lidera MRKS Gdańsk zakończyło się remisem. To rozstrzygnięcie spowodowało, że zespół z Wawra zakończy pierwszą część sezonu w pierwszej trójce.
Agata Zakrzewska zagrała doskonałe spotkanie z liderem
Agata Zakrzewska zagrała doskonałe spotkanie z liderem

Debiutujące w rozgrywkach pierwszej ligi zawodniczki z Wawra były o krok od sprawienia dużej niespodzianki – ogrania aktualnego lidera tabeli drużyny MRKS Gdańsk. Przed ostatnimi dwoma pojedynkami singlowymi HALS Wadwicz prowadził 5:3 i był bliski wygranej.

– W dwóch ostatnich meczach gdańszczanki wystawiły swoje najmocniejsze zawodniczki i wiedzieliśmy, że o zwycięstwo w którymś z nich będzie nam niezwykle trudno. Julia Więckowska i Hania Prusińska robiły wszystko, by wygrać, ale się nie udało. Rywalki okazały się zbyt doświadczone, aby stracić punkty – mówi szkoleniowiec HALS Tomasz Makowski.

– Byliśmy blisko wygranej, ale ten remis także musimy uznać za sukces. Analizując skład i możliwości zawodniczek z Gdańska przed meczem, wiedziałem, że o jakiekolwiek punkty będzie nam niezwykle ciężko, a jednak dziewczyny zrobiły coś wielkiego – dodaje trener.

Łupem punktowym HALS podzieliły się dwie zawodniczki: Natalia Bąk oraz Agata Zakrzewska, które wygrały wszystkie swoje pojedynki.

– Pięć punktów, które zdobyliśmy, to duża zasługa Agaty oraz Natalii, ale nie można również umniejszać roli pozostałych dziewczyn. Hani, Julii oraz Monice nie udało się tym razem zapunktować, ale wspólnie stworzyły wokół spotkania tak pozytywną atmosferę, że to przełożyło się na dobry wynik końcowy – uważa trener Makowski.

Punkt zdobyty w meczu z Gdańskiem sprawił, że HALS umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli i przed końcem pierwszej rundy z pewnością nie spadnie. Może ewentualnie awansować. Wszystko zależy od wyniku ostatniego meczu z ATS Białystok oraz rezultatu spotkania MRKS Gdańsk z innym zespołem z Białegostoku – Galaxy. Przy korzystnym układzie wyników podopieczne trenera Makowskiego mogą zakończyć sezon nawet na pierwszym miejscu.

HALS Wadwicz W-wa – MRKS Gdańsk     5:5
HALS: Agata Zakrzewska 2,5 pkt,
Natalia Bąk 2,5 pkt, Monika Klimczak,
Hanna Prusińska, Julia Więckowska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.