Pomóż stworzyć wystawę na 100-lecie

Przypominamy, że wśród wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia nadania Otwockowi praw miejskich jest wielka wystawa, na którą złożą się m.in. eksponaty pochodzące z prywatnych zbiorów i archiwów mieszkańców.

eksponaty

Z okazji setnych urodzin ogłaszamy wielką akcję zbierania przedmiotów związanych z historią Otwocka i serdecznie prosimy otwocczan, aby się w nią włączyli – apeluje Sebastian Rakowski, kierownik muzeum i zarazem p.o. dyrektora Otwockiego Centrum Kultury.

– Wiele osób z pewnością ma w swoich domach cenne eksponaty: zdjęcia, dokumenty, pamiątki czy wiekowe przedmioty codziennego użytku. Stulecie Otwocka to najlepsza okazja, by wyciągnąć je z szaf i albumów i podzielić się nimi z pozostałymi mieszkańcami oraz miłośnikami lokalnej historii. Możecie je nam oddać, wypożyczyć lub przynajmniej pozwolić skopiować. Każda rzecz, nawet pozornie bezwartościowa, może odsłonić nam fascynujący fragment dziejów Ot-wocka. Równie cenne jak same przedmioty są zaklęte w nich historie, dlatego też nie wahajcie się nimi dzielić, my natomiast z pewnością zrobimy z nich właściwy użytek – dodaje.

„Linia Otwocka” przyłącza się do apelu. Co ciekawsze historie i eksponaty będziemy prezentować także na naszych łamach. Ta inicjatywa to możliwość podzielenia się kawałkiem dziejów swojej rodziny i zostania współautorem jedynej w swoim rodzaju wystawy. Jej otwarcie odbędzie się w maju 2016 roku, podczas Nocy Muzeów. Zajrzyjmy więc w zakamarki szaf, komód, piwnic czy strychów i szukajmy pamiątek.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy: Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2, 05-400 Otwock, tel. 22 788 15 45, mail: muzeumotwock@gmail.com, http://www.muzeum.ock.com.pl, http://www.facebook.com/MuzeumZiemiOtwockiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.