Bezpłatne szczepienie

Trwa karczewska batalia przeciw grypie. Jeszcze tylko do końca grudnia można wziąć udział w gminnym programie bezpłatnych szczepień przeciwko temu wirusowi. Mogą z niego skorzystać wszyscy mieszkańcy gminy, bo radni podczas sesji znieśli dotychczasowe kryteria, obejmujące programem jedynie osoby przewlekle chore i powyżej 65. roku życia. Zostało tylko około 30 szczepionek. Kto pierwszy, ten lepszy!
Zostało jeszcze około 30 szczepionek, a szczepienie planowane  jest do końca grudnia
Zostało jeszcze około 30 szczepionek, a szczepienie planowane jest do końca grudnia

Program bezpłatnych szczepień wśród osób powyżej 65. roku życia przyniósł zadowalające efekty. Do przychodni przyszło wielu mieszkańców, ale wciąż pozostało jeszcze 30 niewykorzystanych szczepionek. W związku z tym podczas listopadowej sesji przewodnicząca Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Małgorzata Spirowska poprosiła o zniesienie limitu wieku. – Zostało jeszcze około 30 szczepionek, a szczepienie planowane jest do końca grudnia. W związku z tym chciałabym zgłosić wniosek formalny o zmianę zapisu w umowie, aby zdjąć ograniczenie dotyczące szczepienia osób powyżej 65. roku życia i wykorzystać szczepionki do końca roku – zaproponowała. Radni poparli ten pomysł.

– Informacja została przekazana dyrektorowi karczewskiej przychodni Piotrowi Banasiakowi. Pacjenci już mogą się zgłaszać. Jest napisane, że uchwała jest zmieniona, a szczepionki są dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy Karczew. Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego. Jak mama pójdzie z dzieckiem, a lekarz stwierdzi, że szczepionka nadaje się również dla dziecka, to też może je zaszczepić. To zależy od oceny lekarza. Myślę, że dyrektor część szczepionek przydzieli przychodni w Karczewie, a część placówce w Sobiekursku, ale to on o tym zdecyduje – informuje w rozmowie z „Linią” sekretarz gminy Krzysztof Szczegielniak.

Więcej informacji o dostępnych szczepionkach można uzyskać w karczewskiej przychodni przy ulicy Otwockiej 28 (tel. 22 780 65 91) oraz w Przychodni Rejonowej w Sobiekursku (tel. 22 780 60 91).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.