Gwiazd dawanie

„Gwiazdobranie i Dawanie”, czyli dziewiąty Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy, odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 13 grudnia. Jak co roku
uczestnicy pomagają chorym dzieciakom z Józefowa, robiąc przy okazji wspaniałe zakupy i świetnie się bawiąc.
Jarmark w Józefowie to radosne święto z obowiązkowymi występami małych i dużych
Jarmark w Józefowie to radosne święto z obowiązkowymi występami małych i dużych

Jurek Owsiak rozkręcił WOŚP, ks. Jacek Stryczek – Szlachetną Paczkę, w lokalnej skali podobną „robotę” wykonują od ośmiu lat organizatorzy jarmarku „Gwiazdobranie i Dawanie” (tu inicjatywa ma szersze grono rodziców). W tym czasie dla chorych dzieci zebrano ponad 180 tys. zł. Kwoty z roku na rok rosną, ale i liczba potrzebujących dzieci jest coraz większa. To wszystko mali mieszkańcy Józefowa, chorzy i niepełnosprawni, podopieczni Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

By ich wesprzeć, nie trzeba wiele. Wystarczy być w niedzielę w józefowskim gimnazjum, aktywnie włączyć się w aukcję, kupić los na loterię fantową, zrobić niewielkie nawet zakupy na jednym z dziesiątek stoisk. Można też przekazać fanty na loterię lub wartościowe przedmioty na aukcję, wrzucać pieniądze do puszek, przekazać 1% na pomoc dla konkretnego dziecka, wziąć udział w jednej z wielu sportowych imprez towarzyszących: GwiazdoGraniu, GwiazdoChodach, GwiazdoPływaniu, GwiazdoPingu. O otwartymi ramionami będą również powitani kolejni fundatorzy nagród i sponsorzy. Wreszcie, to nic nie kosztuje, możemy propagować ideę pomocy oraz udział w józefowskim jarmarku wśród rodziny i znajomych.

Sporo będzie się działo już od soboty, kulminacja nastąpi jednak w niedzielę. Nie zabraknie niespodzianek, występów dziecięcych, koncertów i wspaniałej atmosfery. Szczegóły na stronie http://www.gwiazdobranie.pl. „Linia Otwocka”, jak co roku, patronuje jarmarkowi.

Gimnazjum nr 1 w Józefowie, ul. Leśna 39, niedziela, 13.12, godz. 12-19

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.