Pomaganie uzależnia

15 lat – tyle już trwa batalia rozpoczęta przez ks. Jacka Stryczka. To walka z ubóstwem, obojętnością, zapomnieniem, nieprzypadkowo mająca swój finał tuż przed świętami Bożego Narodzenia. To przecież czas prezentów i radości, które możemy dać najbardziej potrzebującym.
Ambasadorami akcji są między  innymi siatkarz Paweł Zagumny  i piosenkarka Joanna Lewandowska  (w środku)
Ambasadorami akcji są między innymi siatkarz Paweł Zagumny i piosenkarka Joanna Lewandowska (w środku)

Rodzina Szlachetnej Paczki wciąż się rozrasta. Według osób zaangażowanych w tę akcję od dawna powód jest prosty. Pomaganie uzależnia. Daje ogromnego kopa, spełnienie, satysfakcję, wywołuje autentyczne szczęście nie tylko u obdarowywanych, ale i obdarowujących.

– Gdy przed kilku laty zrodziła się we mnie potrzeba, by pomóc ludziom, którzy tego najbardziej potrzebują, podzielić się tym, co mam, zacząłem szukać najlepszego sposobu. I znalazłem Szlachetną Paczkę. To piękna, bezcenna inicjatywa, która zaraża. Do akcji włączyły się z radością moje dzieci. Siedmioletnia córka oddała zabawki, którymi się już nie bawi, ale gdy jej powiedziałem, że największym darem jest oddanie czegoś, co jest dla nas wciąż ważne, przekazała swój tablet – opowiada Grzegorz, właściciel firmy Inteligentny Budynek Polska.

W tym roku dla jednej z rodzin z Otwocka przygotował on „paczkę” (w rzeczywistości to kilkanaście paczek z najróżniejszym sprzętem, zabawkami i artykułami pierwszej potrzeby) wraz z Pawłem Zagumnym, siatkarzem reprezentacji Polski, i piosenkarką Joanną Lewandowską, mieszkanką Radości. Warto podkreślić, że „paczkowa rodzina” działa nie tylko przed grudniowym finałem, ale cały rok wolontariusze i darczyńcy mają kontakt z rodzinami, którymi się opiekują. Pomagają na różne sposoby, nie tylko dając rybę, ale przede wszystkim wędkę. Co ważne, często ci, którzy otrzymali pomoc i stanęli na nogi, sami angażują się w akcje dla innych rodzin znajdujących się na życiowym zakręcie.

Tegoroczny finał już w sobotę i niedzielę, 12-13 grudnia. Otwocki magazyn i centrum dowodzenia jak co roku będzie się znajdować w SP nr 12, zapraszamy w godz. 9-18. W akcję włączyła się również gmina Wiązowna, magazyn darów będzie tam otwarty w Gminnym Ośrodku Kultury.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.