„Biała Gwiazda” Broniszewskiego

Marcin Broniszewski przejmuje Wisłę Kraków! 35-letni szkoleniowiec poprowadzi zespół z ulicy Reymonta co najmniej do końca roku.
Marcin Broniszewski został nowym trenerem Wisły Kraków
Marcin Broniszewski został nowym trenerem Wisły Kraków

Do tej pory pochodzący z Karczewa Marcin Broniszewski pełnił głównie rolę asystenta. Do Krakowa trafił w 2013 roku jako pomocnik Franciszka Smudy, z którym wcześniej współpracował przy okazji prowadzenia reprezentacji Polski, a potem niemieckiego drugoligowca SSV Jahn Regensburg. Po zwolnieniu „Franza” Broniszewski pozostał w Wiśle i włączono go do sztabu następcy Smudy – Kazimierza Moskala.

W miniony poniedziałek, tuż po derbowej porażce z Cracovią, Moskal po dziewięciu miesiącach pracy pożegnał się z ławką trenerską „Białej Gwiazdy”. Działacze Wisły rozważali ściągnięcie do klubu trenera z zagranicy, ale ostatecznie postanowili dać szansę 35-latkowi z Karczewa. Broniszewski ma być odpowiedzialny za grę Wisły co najmniej do końca roku. Jeśli gra „Białej Gwiazdy” pod opieką młodego szkoleniowca będzie zgodna z oczekiwaniem działaczy, to niewykluczone, że Broniszewski zostanie pierwszym trenerem Wisły na dłużej.

Dla nowego szkoleniowca „Białej Gwiazdy” będzie to pierwsza samodzielna praca z klubem Ekstraklasy, choć debiut w meczu ligowym ma już za sobą. W sierpniu 2009 roku syn trenera Mieczysława Broniszewskiego poprowadził Zagłębie Lubin, które wówczas szukało szkoleniowca, w meczu z Arką Gdynia.

Przed obecnym sezonem 35-latek mógł już zasiadać na ławce klubu z Ekstraklasy, ale jego angaż do Korony Kielce zablokowały przepisy. Broniszewski nie miał licencji UEFA Pro, a to jest jeden z warunków prowadzenia drużyny w Ekstraklasie.

Nowy trener Wisły już zadebiutował na stanowisku. W środę poprowadził drużynę w meczu z ubiegłorocznym mistrzem Polski – Lechem Poznań. Debiut nie był udany, Wisła przegrała 0:2, kończąc mecz w dziesiątkę. Teraz przed ekipą z Krakowa kolejne trudne wyzwanie – starcie z Legią Warszawa, a następnie mecze z Lechią Gdańsk oraz Pogonią Szczecin.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.