Poszukiwania w toku

W Giżycku odbyło się kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski Juniorek Młodszych, zakończone turniejem z udziałem trzech ekip zagranicznych. Rywalkami polskich piłkarek ręcznych były Litwa, Białoruś oraz Hiszpania.
Natalia Popis była jedną z sześciu zawodniczek MKS Karczew na turnieju w Giżycku
Natalia Popis była jedną z sześciu zawodniczek MKS Karczew na turnieju w Giżycku

Po turnieju we Francji wybranki trener Agnieszki Truszyńskiej zagrały kolejne spotkania kontrolne. W Giżycku reprezentacja Polski, do składu której powołano sześć wychowanek MKS Karczew (Natalia Popis, Julia Jobda, Joanna Wójcik, Julia Zagrajek, Natalia Barańska oraz Katarzyna Cygan), zmierzyła się ze swymi rówieśniczkami z Litwy, Białorusi oraz Hiszpanii. Zanim doszło do meczów, kadra odbyła kilkudniowe zgrupowanie, na którym sztab szkoleniowy reprezentacji przyglądał się powołanym zawodniczkom.

– Wyjazd na kadrę jest na pewno dla nas bardzo pożyteczny, bo to kolejny etap, na którym możemy podnosić swoje umiejętności. Zgrupowania są bardzo pracowite i nie ma w nich zbyt wiele czasu na odpoczynek. W trakcie obozu w Giżycku były dni, kiedy trenowałyśmy po trzy razy dziennie – mówi Natalia Popis.

– Do tej pory jest 12 dziewczyn, które zaliczyły już wszystkie zgrupowania, natomiast pozostałe się wymieniają. Myślę, że trenerka i cały sztab kadry szukają optymalnego zestawienia, które za dwa lata z sukcesem powalczy na mistrzostwach świata – dodaje zawodniczka MKS Karczew.

Mazurski turniej okazał się dla gospodarzy dość szczęśliwy. Na inauguracji podopieczne trener Truszyńskiej zanotowały pierwsze zwycięstwo w krótkiej historii swych występów. Polska gładko pokonała Litwę 27:19. Drugi mecz przyniósł niestety porażkę z Białorusią (20:22), dla której był to pierwszy występ na międzynarodowej arenie.

– Czułyśmy ogromny niedosyt po tym spotkaniu. Po wygranej nad Litwą chyba za szybko uwierzyłyśmy, że mecz z Białorusią potoczy się tak samo, i straciłyśmy koncentrację – mówi bramkarka MKS i reprezentacji Polski Natalia Popis.

Przegrana z Litwinkami kosztowała naszą reprezentację wygraną w całym turnieju. Mimo efektownego zwycięstwa w ostatnim meczu nad Hiszpanią (27:19) zawodniczki trener Truszyńskiej zajęły drugie miejsce, mając tyle samo punktów co Hiszpania oraz Białoruś.

– Nie będę skromna mówiąc, że taktyka przygotowana na dziś okazała się skuteczna – mówiła po meczu dla portalu zprp.pl selekcjonerka reprezentacji Polski.

– To, co założyłam przed turniejem, drużyna wypełniła w 80 procentach. Brawa dla zespołu – dodała trenerka.

Polska – Litwa     27:19 (11:11)
Polska: Zima, Popis, Wdowiak – Olek 2, Cygan 6, Stanisławczyk 1, Wójcik 1, Smodis, Panfil 1, Sobiecka 1, Zagrajek, Nimsz 1, Murawiecka 2, Więckowska 4, Zegarlicka, Jobda 1, Kowalik 3, Weber 2, Pietras 2, Chabowska.

Polska – Białoruś     20:22 (11:10)
Polska: Zima, Popis, Wdowiak – Olek 2, Cygan 6, Stanisławczyk, Wójcik1, Barańska 1, Panfil , Sobiecka 3, Zagrajek 1, Nimsz, Murawiecka, Więckowska, Zegarlicka, Jobda, Kowalik, Weber 6, Pietras, Chabowska.

Polska – Hiszpania     27:19 (16:12)
Polska: Zima, Popis, Wdowiak – Olek, Cygan 4, Stanisławczyk, Wójcik, Panfil, Sobiecka 2, Zagrajek, Nimsz, Murawiecka, Więckowska 6, Zegarlicka, Barańska, Jobda, Kowalik 3,
Weber 11, Pietras 1, Chabowska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.