Reguła poddania

W hali otwockiego „Ekonomika” odbył się III Mazowiecki Turniej MMA o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka, którego głównym organizatorem – przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Otwocka – było Stowarzyszenie Sztuk Walki Jissen MMA.

This slideshow requires JavaScript.

Trzecia edycja turnieju zgromadziła 160 zawodników z mazowieckich ośrodków sztuk i sportów walki. Podczas zawodów rywalizowano w kilkudziesięciu konkurencjach, od uproszczonych form grapplingu dla dzieci, do walk full contact MMA w kategorii seniorów – według zasad „submission only”.

Puchar Prezydenta Miasta Otwocka zdobyli: Szymon Kopecki (kat. dzieci), Mikołaj Grott (kat. młodzieżowa) oraz Klaudia Ćwiek (kat. seniorów).

W pierwszej części turnieju zmagali się adepci karate oraz kobudo (walki bronią), a także  tradycyjnych form kata. Od zawodników startujących w tej kategorii wymaga się doskonałości technicznej i dużej koncentracji. Największy aplauz oraz podziw wywołały walki w kategorii grapplingu dzieci i młodzieży, gdzie prym wiedli zawodnicy z otwockiego Stowarzyszenia Sztuk Walki JISSEN MMA. Gospodarze zdominowali rywalizację zarówno na macie (walki grapplingowe i MMA fullcontact), jak i na parkiecie (kata, kobudo), jedynie w konkurencji kata indywidualnego silniejsi byli adepci z innych klubów Mazowsza.

Wśród tych, którzy zdominowali w swoje kategorie, byli: Szymon Kopecki, Maksymilian Jaszczuk, Michał Pyza, Jakub Ziętala oraz Jakub Sychowiec i Hubert Adamus. Wśród kobiet na wyróżnienie zasłużyły: Magda Żmudzińska i Klaudia Ćwiek – obie w pięknym stylu pokonały znacznie cięższe rywalki.

W kategorii najmłodszych zawodników ADSW JISSENKAN szczególnie wyróżnił się Szymon Jałocha z Celestynowa (wykonawca formy kata z kijem), który zwyciężył w kategorii kobudo dzieci. Medaliści zostali udekorowani i nagrodzeni przez przedstawiciela Prezydenta Miasta Otwocka pana Andrzeja Wysoczańskiego.

Po zmaganiach najmłodszych do walki stanęli seniorzy. Ponieważ w walkach grapplingowych i fullcontact obowiązywała twarda reguła „submission only”. Nowatorska forma rozgrywania pojedynków do poddania stała się już swoistym znakiem firmowym otwockiego turnieju. Polega ona na rezygnacji z przyznawania punktów i rozstrzygania pojedynków wyłącznie przez ewidentne poddanie, tzw. odklepanie.

Organizatorzy zapewnili widzom sporo wrażeń, zarówno tych na macie, jak i na parkiecie.
W przerwie turnieju kata z mieczem wykonał mistrz Jarosław Malik (4 dan), a grupa crossfitowa TRX FORCE z Otwocka pokazała ćwiczenia na pasach TRX, które są najnowszym hitem w dziedzinie światowego fitnessu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.