koniec koszmaru na kolei

Uwaga pasażerowie! Właśnie zakończyły się utrudnienia związane z budową tunelu w Międzylesiu. Wiąże się to również z tym, że przestają obowiązywać wszystkie nadzwyczajne zasady honorowania biletów na linii otwockiej. Pociągi kursują według zmienionego rozkładu od niedzieli, 13 grudnia.

skm1

Na te wiadomość czekali od miesięcy pasażerowie kolei. Utrudnienia na linii otwockiej związane z budową tunelu w Międzylesiu nareszcie się skończyły i podróżni mogą odetchnąć z ulgą. Linia S1 znów będzie kursowała według nowego, ale jakby starego rozkładu. Pociągi będą jeździły po obu torach na całym odcinku.

– Prace nad budową tunelu wchodzą w kolejny etap, który już nie będzie miał wpływu na kursowanie pociągów – zapewnia ZTM. – W związku z tym zostanie przywrócony rozkład jazdy linii S1 sprzed remontu. Poza tym w porannym szczycie z Otwocka ruszą dwa dodatkowe pociągi Kolei Mazowieckich. Kolejne składy odjadą również po południu w kierunku Falenicy – zapewnia ZTM.

Pasażerowie muszą się liczyć ze zmianami w rozwiązaniach biletowych. Dotychczas na linii otwockiej obowiązywały wszystkie nadzwyczajne zasady honorowania biletów. Od soboty, 12 grudnia przestają one obowiązywać. Podróżni muszą wrócić do standardowych rozwiązań biletowych sprzed remontu. – W pociągach SKM będą obowiązywały bilety ZTM, a w pociągach KM – bilety Kolei Mazowieckich oraz bilety i uprawnienia wynikające z oferty Wspólny Bilet ZTM – KM (w I i II strefie) – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Autobus 702
W czwartek, 10 grudnia
została również przywrócona podstawowa trasa linii autobusowej 702. Zmiany były związane
z remontem nawierzchni zatoki autobusowej przy ul. Armii Krajowej w Otwocku. Od czwartku funkcjonuje również przystanek „Urząd Miasta 01” i jednocześnie zlikwidowano się przystanek
zastępczy „Urząd Miasta 51”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.