Olśnienie na skwerze

Józefów znów przebił pozostałe gminy powiatu otwockiego. Za blisko 200 tys. zł zafundował swoim mieszkańcom świąteczną iluminację w centrum. Na Skwerze im. św. Jana Pawła II stanęła niezwykła bajkowa dekoracja, która będzie cieszyć, zwłaszcza dzieci, w okresie bożonarodzeniowym przez najbliższe trzy lata.
Oświetlone centrum stało się atrakcją dla mieszkańców linii otwockiej
Oświetlone centrum stało się atrakcją dla mieszkańców linii otwockiej

AJG_3764

Mikołajki to tradycyjnie dzień prezentów, niespodzianek i ciepłych słów. Niespodziankę dla mieszkańców przygotowało także miasto Józefów. Jestem przekonany, że wprawi ona państwa w radosny, świąteczny nastrój. Wiem, że jest jeszcze troszkę czasu, ale chciałbym, korzystając z okazji,
w imieniu władz Józefowa życzyć państwu rodzinnych, radosnych, spokojnych i pełnych uśmiechu świąt Bożego Narodzenia – mówił wiceburmistrz Marek Banaszek podczas inauguracji świątecznej instalacji.

Największą frajdę mieli oczywiście najmłodsi. Wdrapania się na ponaddwumetrowy fotel nawet dla dorosłego byłoby problemem, a co dopiero dla kilkuletniego malucha. Fotel wyposażony został w „magiczny” guzik. Jego wciśnięcie powoduje, że stojący nieco z tyłu trzymetrowy Mikołaj zaczyna opowiadać bajki i śpiewać. Tuż obok ustawiona została uśmiechnięta ciuchcia z wagonikami, z której dzieci również mogą korzystać do woli. Bajkowy nastrój, zwłaszcza po zmroku, podkreśla oświetlenie dekoracji, które w okresie od 23 grudnia do 4 stycznia będzie uruchomione przez całą dobę. W pozostałe dni iluminacja będzie działała w godzinach 10-22.

Dekoracja, która będzie kosztować józefowski budżet 60 tys. zł rocznie, pozostanie na skwerze do końca stycznia i będzie bawić mieszkańców nie tylko Józefowa w okresie bożonarodzeniowym przez najbliższe trzy lata.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.