Nareszcie bezpieczniej

Działa już nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z trasą wojewódzką, łączącą Celestynów z Regutem.

regut

To jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań na terenie powiatu otwockiego.

– Nie ma miesiąca, aby nie doszło tu do wypadku lub kolizji, nie tylko z udziałem kierowców, ale również pieszych – słyszymy od mieszkańców Reguta, którzy już od kilkunastu lat bezskutecznie zabiegali o budowę w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Wprawdzie w ramach modernizacji krajowej 50-tki przebudowano skrzyżowanie – zyskało ono lewoskręty, dodatkowe oświetlenie również nad przejściami dla pieszych. Prace te jednak tylko nieznacznie poprawiły bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Na szczęście to już przeszłość. Dzięki staraniom nowych władz gminy Celestynów i zaangażowaniu Stanisława Pawlaka, dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejon Drogowy Otwock- Piaseczno, radnego gminy Celestynów mieszkającego w Regucie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad znalazła w tegorocznym budżecie pieniądze na budowę sygnalizacji świetlnej.

Do piątku, 11 grudnia sygnalizacja świetlna praktycznie była gotowa do oddania. Drogowcom pozo- stały do wykonania tylko drobne prace wykończeniowe i przeprowadzenie testów instalacji. – Nareszcie będzie bezpieczniej – z ulgą podkreślają mieszkańcy Reguta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.