Przedszkola na kartę

Koniec z ręcznym wpisywaniem godzin i zerkaniem na zegarek. Każdy rodzic czy opiekun przy pomocy karty zbliżeniowej będzie rejestrował czas przyjścia dziecka do miejskiego przedszkola oraz wyjścia z niego. System monitorujący pobyt przedszkolaka w placówce ma być wprowadzony w pierwszym kwartale nowego roku.

chip

Do publicznych przedszkoli w Otwocku zostanie wprowadzony system ewidencji i rozliczania czasu pobytu dzieci w placówkach o nazwie „Punktualny przedszkolak”. Pozwoli on na dokładne rejestrowanie, ile czasu maluch spędza w przedszkolu poza bezpłatnym wymiarem pięciu godzin dziennie. Dzięki temu będzie można szybciej naliczać miesięczną opłatę za pobyt w przedszkolu. Ma też zwiększyć się poziom bezpieczeństwa podopiecznych otwockich placówek. Planowane jest wprowadzenie w przedszkolach blokady drzwi, ich otwarcie będzie możliwe jedynie przy pomocy karty lub kodu.

Każde dziecko może otrzymać pakiet kart zbliżeniowych (oddzielną dla każdego opiekuna). Jedna jest gratis, bo jej koszt pokryje miasto, za następne rodzic będzie musiał zapłacić ok. 6 zł. Do kart dołączony zostanie także indywidualny kod PIN, niezbędny w przypadku, gdy osoba odbierająca dziecko nie będzie miała przy sobie karty. Zbliżenie jej do czytnika lub użycie kodu zarejestruje nie tylko czas przyjścia lub wyjścia dziecka, ale także dane opiekuna przyprowadzającego i odbierającego malucha.

Do tej pory przyjęcie i odbiór dziecka potwierdzane były ręcznie, poprzez wpisanie godziny i złożenie podpisu przez rodzica bądź opiekuna. Prowadziło to czasami do sporów i nieporozumień na linii rodzic-wychowawca z powodu rozbieżności w mierzeniu czasu według zegarka rodzica bądź wychowawcy. Wprowadzenie kart zbliżeniowych i czytników ma to wyeliminować. „Punktualny przed- szkolak” ma się też przyczynić do usprawnienia pracy wychowawców i usunięcia potencjalnych błędów. Obecnie podliczanie godzin pobytu dziecka jest bardzo czasochłonne dla personelu przedszkola oraz obarczone ryzykiem popełnienia błędu. Dzięki systemowi rodzice będą mogli otrzymywać miesięczny indywidualny raport wraz z rozliczeniem finansowym. System ma być wprowadzony w marcu. Koszt, jaki poniesie z tego tytułu miasto (montaż czytników, zakup bez-płatnych kart), to 50 tys. zł.

One thought on “Przedszkola na kartę

  • 13 stycznia 2016 o 09:05
    Permalink

    i juz sie zaczely błedy z tym systemem, dziecko chore, nikt nie odnotowuje nieobecności , system nalicza oplate za cały dzien…masakra

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.