Horror i spacerek

Hala w Mławie była gospodarzem kolejnej odsłony ligowych zmagań młodziczek. Drugi zespół MKS Karczew – pod wodzą trenera Tomasza Lubasa – odniósł trzecie i czwarte zwycięstwo w sezonie.
Julia Gaj odebrała nadzieje Zawkrze Mława

Przeciwniczkami zespołu z Karczewa były Dwójka Małkina oraz gospodarz turnieju drużyna Zawkrze Mława. Wykorzystując atut własnej hali, Zawkrze postawiło podopiecznym trenera Tomasza Lubasa trudne warunki gry. Początek meczu nie wskazywał jednak, że goście do końcowego gwizdka będą drżeć o wynik spotkania. W 9 minucie po dwóch trafieniach Julii Świerlikowskiej i trzech Marianny Zowczak MKS prowadził z Mławą 6:1.

Zawodniczki gospodarzy grały jednak do końca i przed przerwą zmniejszyły dystans do MKS do trzech bramek. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem zespół z Karczewa wciąż zachowywał bezpieczną przewagę, ale gospodynie turnieju zdobyły trzy bramki z rzędu i na tablicy pojawił się dopiero drugi w tym spotkaniu remis.

Ostatnie słowo w meczu należało jednak do gości. Po skutecznej akcji do siatki Zawkrza trafiła Julia Gaj, dając niezwykle cenne zwycięstwo swojej drużynie (15:14).

Dużo łatwiejszym przeciwnikiem okazał się zespół z Małkini. W pierwszej połowie dzięki serii sześciu trafień MKS objął prowadzenie 8:4, które w następnych etapach meczu sukcesywnie powiększał. Do kolejnego zwycięstwa zespół z Karczewa poprowadziły wspólnie Gaj, Zowczak i Olga Maciejak, które zdobyły po cztery bramki, oraz najskuteczniejsza w zespole gości  Zuzanna Tereszczyńska – pięć trafień.

MKS II Karczew – Dwójka Małkinia     23:15 (12:7)
MKS: Wojewódzka – Rutkowska, Penkul, Olszewska, Adamkiewicz 2, Tereszczyńska 5, Gaj 4, Świerlikowska 2, Maciejak 4, Zowczak 4, Szczepańska 2
Zawkrze Mława – MKS II Karczew     14:15 (6:9)
MKS: Wojewódzka – Pogorzelska, Penkul, Rutkowska, Gaj 2, Olszewska 2, Płanecka, Zowczak 5, Świerlikowska 4, Maciejak 1, Tereszczyńska, Adamkiewicz 1, Szczepańska