Mikołaj robi kata

W Mikołajkowym Turnieju w Szkole Walk KIME na warszawskim Bemowie udanie zaprezentowali się młodzi karatecy z otwockiego Klubu Sportów Walki Sokudo. Na podium stanęło ośmioro z nich.

Rozegrany 4 grudnia turniej był przede wszystkim okazją do spotkania, integracji i zabawy, ale – jak zawsze przy sportowej rywalizacji – towarzyszyło mu sporo emocji. Wzięło w nim udział ponad 60 dzieci i młodzieży sekcji karate, sztuk walki dla dzieci i kravmagi. Zawodnicy startowali w konkurencjach kihon i kata, ale również w grach zespołowych i konkurencjach sprawnościowych.

Ośmioro podopiecznych Waldemara Mazurka z KSW Sokudo zajęło miejsca na podium. Są to: Gabriela Lech (trzecie miejsce w konkurencji kihon), Malina Skoczek (drugie miejsce w konkurencji kihon), Natalia Kośmicka (drugie miejsce w konkurencji kata), Julia Giergiela, Agata Koss i Julia Borkowska (trzecie miejsca w konkurencji kata), Kamil Całka (trzecie miejsce w konkurencji kihon) i Cezary Mazurek (pierwsze miejsce w konkurencji kata). Jak widać, bardzo mocna jest żeńska część otwockich zawodników, kto odważy się mówić o nich „słaba płeć”?

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kata w wykonaniu mistrzów, m.in. członka reprezentacji Polski, mistrza świata Dominika Seroki. Po zdjęciu czapki Mikołaja zamienił się on w „przyczajonego tygrysa i ukrytego smoka”. I nie krzyczał bynajmniej „ho, ho, ho”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.