Rozgrzewka przed priorytetem

Walczący o miejsce w pierwszej czwórce tenisiści stołowi znad Mieni wygrali kolejne dwa mecze i wciąż są na szczycie tabeli drugiej ligi. Gra o awans do pierwszej ligi staje się dla zawodników GKTS Wiązowna coraz bardziej realna.
Mateusz Niedzielski zakończył wysoko wygrany mecz z Mazovią Mińsk Mazowiecki
Mateusz Niedzielski zakończył wysoko wygrany mecz z Mazovią Mińsk Mazowiecki

Ze względu na wyjazd Filipa Młynarskiego do Londynu na Mistrzostwa Świata w Ping-Pongu GKTS Wiązowna stoczył w poprzednim tygodniu dwa ligowe spotkania. Rozegrany awansem pojedynek ze Spójnią II Warszawa zakończył się wysokim zwycięstwem gości (8:2). Jak podkreślił po meczu Kamil Sitek, trener i zawodnik aktualnego lidera II ligi, mecz miał dużo bardziej wyrównany przebieg, niż sugeruje to wynik końcowy.

– Trzy pojedynki zakończyły się po pięciosetowej walce, więc wynik mógł być zupełnie inny. Jeśli to zawodnicy Spójni mieliby więcej szczęścia, to spotkanie mogło się zakończyć nawet remisem – przyznaje zdobywca kompletu punktów dla GKTS.

Kolejne starcie nie przyniosło już tak wielu emocji. Mazovia BS Mińsk Mazowiecki przyjechała do Wiązowny bez dwóch podstawowych zawodników i było niemal pewne, że gospodarze nie będą mieli większych problemów z odniesieniem siódmej wygranej w sezonie.

– Absencje w Mazovii sprawiły, że spodziewaliśmy się wysokiego zwycięstwa – stwierdził Sitek.

Mecz zakończył się najwyższą wygraną GKTS-u w sezonie – 10:0, mimo że zespół drugi raz z rzędu zagrał bez swojego trenera Tomasza Grzybowskiego.

– Teraz przed nami dwa ważne, dużo trudniejsze spotkania. Najpierw zagramy z Morlinami Ostróda, a kilka dni później z SKS 40 Warszawa. Jeśli uda nam się oba mecze wygrać, nasz cel, czyli pierwsza czwórka na koniec sezonu, będzie na wyciągnięcie ręki – przyznaje trener Sitek.

Spójnia II W-wa – GKTS Wiązowna     2:8
GKTS: Mateusz Niedzielski 1 pkt, Filip Młynarski 2,5 pkt, Mateusz Stawikowski 2 pkt, Kamil Sitek 2,5 pkt

GKTS Wiązowna – Mazovia Mińsk Maz.     10:0
GKTS: Filip Młynarski 2,5 pkt, Mateusz
Niedzielski 2,5 pkt, Mateusz Stawikowski
2,5 pkt, Kamil Sitek 2,5 pkt

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.