Zmiana nie tylko dla zmiany

Łukasz Poszalski przestaje pełnić rolę pierwszego trenera Józefovii Józefów. Dotychczasowy szkoleniowiec zespołu znad Świdra będzie od nowego roku odpowiedzialny za koordynację grup młodzieżowych oraz szkolenie rocznika 2008. Nowym trenerem Józefovii został Robert Rokicki, który do tej pory był odpowiedzialny za wyniki drugiego zespołu.
Robert Rokicki (czarna koszulka) i siedzący z jego lewej strony  Damian Politański przejmują drużyny seniorskie Józefovii Józefów
Robert Rokicki (czarna koszulka) i siedzący z jego lewej strony Damian Politański przejmują drużyny seniorskie Józefovii Józefów

O zmianie na stanowisku trenera Józefovii Józefów mówiło się już od kilku dni, ale dopiero w połowie ubiegłego tygodnia prezes klubu Edyta Mika-Wilk oficjalnie przedstawiła stanowisko zarządu. Zgodnie z ustaleniami z końcem bieżącego roku funkcję trenera pierwszej drużyny przestanie pełnić Łukasz Poszalski.

– To nie była gwałtowna decyzja. O ewentualnej zmianie myśleliśmy już wcześniej i rozmawialiśmy na ten temat z trenerem Poszalskim. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi, co będzie najlepsze dla zespołu – mówi prezes Mika-Wilk.

– Ta zmiana była niezbędna, ale też mając doświadczenie z lat poprzednich, wiedzieliśmy, że to nie może być zmiana tylko dla zmiany. Podjęta decyzja była poprzedzona długimi rozważaniami, dyskusjami z trenerami, tak aby ruchy, jakie mieliśmy wykonać, nie były nerwowe i służyły klubowi, a nie były skierowane przeciwko niemu – dodaje prezes Józefovii.

Nad Świdrem brano pod uwagę różne rozwiązania, np. zatrudnienie trenera z zewnątrz lub przesunięcie na stanowisko pierwszego szkoleniowca któregoś z trenerów pracujących aktualnie
w Józefovii. Ostatecznie zwyciężyła opcja numer dwa. Następcą trenera Poszalskiego został Robert Rokicki, który w tym sezonie był odpowiedzialny za wyniki rezerw.

– Od niego będzie zależało, jak będzie wyglądała drużyna. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z jego strony, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że sama zmiana na stanowisku szkoleniowca może nie wystarczyć – mówi prezes Józefovii.

Awans trenera Rokickiego wymusił zmiany w drugiej drużynie. Nowym trenerem zespołu występującego w klasie A został dotychczasowy szkoleniowiec juniorów Damian Politański.

– Nie mogliśmy stracić kompetencji oraz potencjału trenera Politańskiego, który razem z drużyną z rocznika 1999 właśnie zakończył przygodę z piłką młodzieżową. Stąd nasza propozycja, aby przejął drużynę rezerw, włączając do niej piłkarzy ze swojego zespołu, by zachować ciągłość szkolenia – argumentuje prezes Mika-Wilk.

Z klubu nie odchodzi również Łukasz Poszalski, któremu zarząd Józefovii powierzył stanowisko koordynatora do spraw młodzieżowych i rolę trenera rocznika 2008.

– To odpowiednia osoba na to stanowisko, mająca nie tylko doświadczenie pedagogiczne, ale również w praktyce znająca niuanse szkolenia młodzieży oraz seniorów. Myślę, że świeżym okiem spojrzy na proces szkolenia, jaki staraliśmy się wypracować i wdrożyć, współpracując przez ostatnie lata z Legią Warszawa – przyznaje prezes Józefovii.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.