Naczelniczka odwoła się od wyroku

Skazana nieprawomocnym wyrokiem sądu na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, pięć lat zakazu zajmowania stanowisk w organach
administracji publicznej i samorządowej oraz 10 tys. zł grzywny Anna G. naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta, złoży apelację.

ja-ja

Annie G. jako jedynej spośród wszystkich 11 oskarżonych byłych i obecnych otwockich urzędników sąd wymierzył karę. Naczelniczka nie zgadza się
z wyrokiem i złoży odwołanie.

– Wystąpiłam do sądu o sporządzenie uzasadnienia wyroku na piśmie i przesłanie mi go. Jest siedem dni od ogłoszenia wyroku na złożenie takiego wniosku. Zrobiłam to dwukrotnie, pierwszy od razu po ogłoszeniu wyroku, który z uwagi na to, że nie byłam na rozprawie, został mi doręczony z urzędu, i drugi raz zgodnie z terminem – mówi w rozmowie z „Linią” naczelniczka.

Wyrok został ogłoszony 3 grudnia br. Przypomnijmy, że urzędnicy zostali oskarżeni o niedopełnienie obowiązków, działanie na szkodę interesu publicznego oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach planistycznych w związku z wydawanymi w latach 2003-2008 wypisami i wyrysami (załącznikami graficznymi) z planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Wólki Mlądzkiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.