Nowy rzecznik policji

Komisarz Jarosław Sawicki żegna się z posadą rzecznika prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. Od stycznia będzie pełnił tę funkcję w komendzie w Piasecznie. Nowym rzecznikiem otwockiej komendy będzie st. asp. Sylwia Durlik.

pol2

Komisarz Sawicki w policji służy już 12 lat. Od początku kariery był związany z otwocką komendą. Szybko zdobył zaufanie nie tylko swoich przełożonych, ale i dziennikarzy. Zapewne dlatego z powodzeniem od sześciu lat pełnił funkcję rzecznika prasowego. Jak sam podkreśla, wbrew pozorom to zadanie trudne, a z drugiej strony szalenie ciekawe i pozbawione monotonii. Komisarz nie bał się trudnych pytań i mówił o bulwersujących sprawach. Z sukcesami budował wizerunek otwockiej komendy. Często wspólnie z „Linią Otwocką” radził mieszkańcom, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, organizował konferencje prasowe, debaty społeczne w gminach, dbał o dobre kontakty z samorządami, a także przygotowywał spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą.

Komisarz Jarosław Sawicki ze smutkiem żegna się z otwocką jednostką, ale nie z funkcją rzecznika prasowego. Został on przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, gdzie od nowego roku będzie pełnił te same obowiązki co w Otwocku. Nowym rzecznikiem otwockiej komendy została kobieta – st. asp. Sylwia Durlik, która służy w policji od 2004 r.

Od początku była związana z Komendą Rejonową Policji Warszawa V (Bielany, Żoliborz). Pracowała w wielu wydziałach, m.in. zajmowała się interwencjami, sprawami nieletnich, a także pracowała jako dzielnicowy. Jak podkreśla st. asp. Durlik, funkcja rzecznika prasowego to nowe wyzwanie, któremu postara się sprostać. Dlatego już teraz komisarz Sawicki wdraża nową rzeczniczkę w obowiązki, które oficjalnie przejmie od stycznia.

Komisarzowi Sawickiemu i st. asp. Durlik życzymy powodzenia i wytrwałości!

  • Krzysztof says:

    Rzetelny ? Ten pan nie widział potrzeby zamieszczenia na stronie internetowej tut. Policji w zakładce “Aktualności” informacji o wydarzeniu kryminalnym z udziałem prezydenta miasta na terenie UM Otwocka w dniu 23.12.2015r.

One thought on “Nowy rzecznik policji”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl