Będziemy kulturalną stolicą Mazowsza

Wreszcie mamy powód do dumy. W 2016 r. powiat otwocki stanie się kulturalną stolicą Mazowsza – tak zdecydowała specjalna komisja pod przewodnictwem wicemarszałka Urzędu Marszałkowskiego Wiesława Roboszuka i Bożeny Żelazowskiej, szefowej komisji kultury sejmiku mazowieckiego.

tea

W każdej części Mazowsza są takie miejsca, które warto zobaczyć. Dlatego samorząd województwa od kilku lat ogłasza wyjątkowy konkurs „Stolica Kultury Mazowsza”. Dla wielu regionów to niepowtarzalna okazja, aby zaistnieć na mapie Mazowsza. W tym roku stolicą kultury jest powiat nowodworski. Powiat otwocki nie jest gorszy. Rywalizował o ten zaszczytny tytuł z czterema innymi powiatami: grodziskim, warszawsko-zachodnim, pruszkowskim i grójeckim.

W czwartek, 17 grudnia komisja rozstrzygnęła, który z nich będzie stolicą Mazowsza w 2016 r. – Okazało się, że najciekawszą propozycję kulturalną, edukacyjną i artystyczną w województwie przedstawił właśnie powiat otwocki, dlatego wygrał konkurs. Teraz laureat może liczyć na wsparcie finansowe zaplanowanych wydarzeń – podkreśla Marta Milewska z Urzędu Marszałkowskiego.

– Chcemy pokazać społeczności Mazowsza, ale również turystom i gościom z innych regionów Polski, to, co najpiękniejsze w danym powiecie. Dzięki konkursowi udało się zaktywizować m.in. dzieci, które w szkołach i zespołach amatorskich realizują różnego rodzaju projekty – tłumaczy marszałek Adam Struzik.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl