Nagroda za rok pracy

Dom weselny „Gajóweczka” był gospodarzem kolejnej piłkarskiej gali organizowanej przez Bór Regut. W trakcie uroczystości nagrodzono i wyróżniono zawodników oraz sympatyków reguckiego klubu. Prezes Albert Niemiec wręczył bramkarzowi Janowi Zboinie „Złotą Piłkę” dla najlepszego piłkarza 2015 roku.

Uroczystą galę otworzył występ sekcji cheerleaderek trenujących pod okiem Eweliny Łobodowskiej.

– Co roku staramy się dołożyć do gali nowy element. W ubiegłym roku obiecałem, że utworzymy w ramach klubu sekcję dla dziewczynek, i dziś widać efekty – mówi prezes Boru Albert Niemiec.

Gala została zorganizowana po raz czwarty i jest dobrym przykładem dla innych, jak uhonorować piłkarzy, a także sympatyków i sponsorów za ich całoroczną pracę na rzecz klubu. Prezes Niemiec wręczył wszystkim przyjaciołom klubu pamiątkowe tabliczki, natomiast zawodnicy wszystkich drużyn występujących na co dzień w barwach Boru otrzymali medale oraz drobne upominki.

– Wielu z nich nie ma możliwości wygrania turnieju czy zdobycia indywidualnej nagrody, dlatego wspólnie z resztą zarządu doszliśmy do wniosku, że przychodzi taki moment, że każdy z piłkarzy powinien zostać wyróżniony za wysiłek, który wkłada przez cały rok – mówi prezes Boru.

Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie – wzorem największych piłkarskich wyróżnień – klubowej „Złotej Piłki”. Po raz drugi nagroda roku dla najlepszego piłkarza Boru trafiła w ręce bramkarza. Podobnie jak dwa lata temu Michał Sobków (który ostatnio zdobył tytuł dla najlepszego bramkarza podczas turnieju w Karczewie) symboliczną „Złotą Piłkę” otrzymał kolejny młody bramkarz Jan Zboina. O wyborze zawodnika zadecydowała wysoka forma oraz otrzymana niedawno nominacja do kadry Mazowsza. Zboina to pierwszy wychowanek Boru, który dostąpił tego zaszczytu.

– To pracowity, ale przede wszystkim niezwykle ambitny chłopak – mówi o laureacie Dominik Pusek, który w połowie roku przejął obowiązki trenera bramkarzy Boru po Robercie Gubcu.

– To nasz pierwszy wychowanek, który przebił się do reprezentacji Mazowsza, ale z pewnością nie ostatni, bo praca, jaką wykonujemy w klubie, musi przynieść dalsze efekty. Jestem o tym przekonany – przyznaje prezes Niemiec.

Zboina nagrodę dla najlepszego zawodnika Boru w kończącym się roku odebrał z rąk wójta gminy Celestynów Witolda Kwiatkowskiego, który miał dwie dobre i ważne wiadomości dla piłkarzy i działaczy klubu. Pierwsza to ukończenie budowy hali sportowej, a druga to remont boiska przy szkole podstawowej w Regucie. Z obu tych obiektów już w przyszłym roku powinni w pełni korzystać młodzi adepci Akademii Boru.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.