Policjant na medal

Otwoccy radni zgłosili kandydaturę komisarza Michała Witkowskiego do nagrody przyznawanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komisarz od kilku miesięcy prowadzina terenie Otwocka krótkie prelekcje w kościołach, po niedzielnych mszach świętych, podczas których radzi mieszkańcom, jak nie paść ofiarą przestępstwa.
Komisarz Michał Witkowski  jest funkcjonariuszem  Biura Służby Kryminalnej  Komendy Głównej Policji
Komisarz Michał Witkowski jest funkcjonariuszem Biura Służby Kryminalnej
Komendy Głównej Policji

Wniosek o zgłoszenie komisarza Michała Witkowskiego do policyjnej nagrody przedstawił przewodniczący komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego Marcin Kraśniewski.

– Według mnie i mieszkańców Otwocka inicjatywa oraz postawa komisarza Michała Witkowskiego jest godna zauważenia i naśladowania. Mimo że pracuje w Komendzie Głównej Policji, aktywnie i realnie włącza się w działania zapobiegawcze i prewencyjne, mające na celu ochronę mieszkańców naszego miasta przed różnego rodzaju przestępstwami – uzasadniał radny Kraśniewski.

Członkowie komisji podzielili jego zdanie. Komisarz Michał Witkowski, funkcjonariusz Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji, od kilku miesięcy na terenie Otwocka indywidualnie realizuje nowatorską formułę współpracy policji ze środowiskami lokalnymi, w tym prowadzi krótkie prelekcje po niedzielnych mszach świętych i ostrzega mieszkańców przed tym, jak nie paść ofiarą przestępstwa. Wystąpienia komisarza Witkowskiego spotkały się z pozytywną reakcją wiernych.

W tym roku po raz pierwszy możliwość zgłaszania kandydatów do nagród MSWiA otrzymały instytucje i osoby spoza policji, np. samorządy, mieszkańcy czy media. Na początku grudnia 2015 roku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński skierował do szefów podległych służb, w tym ówczesnego Komendanta Głównego Policji, pismo informujące o przeznaczeniu przez resort nagród dla policjantów o łącznej wysokości blisko miliona złotych. Termin zgłaszania wniosków w komendach wojewódzkich policji mija 21 grudnia br. Nagrody w wysokości 2,5 tys. zł policjanci dostaną jeszcze w tym roku.

One thought on “Policjant na medal

  • 9 grudnia 2021 o 22:54
    Permalink

    ta na medal a pierze i suszy pranie na koszt sąsiadów w piwnicy> Mistrz)

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.