Sukcesy młodych Wilków

Bardzo udanie zaprezentowali się podczas rozgrywanych w Kętrzynie Mistrzostw Polski we freestylu zawodnicy UKS Wilki. Z imprezy otwocki zespół wrócił z trzema medalami.
Tak w Kętrzynie prezentowała się ekipa UKS Wilki Otwock

Niedawno sekcja rolkarska UKS Wilki Otwock świętowała drugie urodziny. Kolejny rok istnienia klubu nie mógł się rozpocząć lepiej. 15-osobowa grupa, która udała się na Mistrzostwa Polski do Kętrzyna, zdobyła aż trzy medale. Wszystkie w trójboju dziecięcym, na który składały się takie konkurencje jak: speed fish (slalom między kubeczkami na dwóch nogach), wyścig na torze przeszkód oraz przejazd pod tyczką. W tej konkurencji, w kategorii dzieci z rocznika 2010 i młodszych, najlepiej poradziła sobie Maja Kos, która wygrała rywalizację we wszystkich konkurencjach i stanęła na najwyższym stopniu podium. Dużym osiągnięciem był zwłaszcza przejazd pod tyczką zawieszoną 36 centymetrów nad parkietem hali w Kętrzynie. Dwa miejsca niżej niż Kos została sklasyfikowana inna reprezentantka Wilków – Aleksandra Niemczyk.

Trzeci medal w Kętrzynie zdobyła Marika Jeziorek, która w kategorii dziewcząt z rocznika 2003-2006 wywalczyła brązowy krążek. Ogromną szansę na medal w tej samej kategorii miała Katarzyna Gzyl, która wygrała speed fish, ale popełniła drobny błąd na torze przeszkód i została skalsyfikowana poza czołową trójką.

Wśród chłopców (rocznik 2007-2009) czwarte miejsce zajął Jakub Orzechowski. Takie samo miejsce w kategorii juniorów we free jump wywalczyła Halina Labriga. Być może wynik zawodniczki Wilków byłby lepszy, gdyby nie choroba, która dopadła ją przed zawodami i uniemożliwiła start we wszystkich konkurencjach freestylu.

– Widać, że na tle innych grup, które istnieją od dawana, brakuje nam trochę „wyjeżdżenia”, ale z zawodów na zawody wygląda to coraz lepiej. Nasi zawodnicy czynią postępy i powoli nawiązują walkę z najlepszymi – ocenił występ podopiecznych trener Dariusz Labriga.

Dobre wyniki zawodników Wilków przekładają się na miejsca w rankingu światowym. Halina Labriga we free jump jest aktualnie 35. na świecie, natomiast w speed slalomie zanotowała awans o 41 pozycji i przebiła się do pierwszej setki (zajmuje 85. miejsce). Jeszcze większy skok zanotowała Katarzyna Gzyl, która awanswała o 266 pozycji i jest aktualnie na 164. miejscu. Powoli w rankingach pną się również Marika Jeziorek i Rafał Tokarzewski.