Priorytety: oświata i drogi

Wszystko wskazuje na to, że 2016 będzie rekordowym rokiem dla gminy  Celestynów pod kątem inwestycji. Na ten cel władze gminy planują w nadchodzącym roku wydać blisko 10 mln zł.

prezio

Zgodnie z przedstawionym projektem w 2016 roku władze gminy Celestynów będą kontynuować budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Celestynowie. Na ten cel wydadzą blisko 3,4 mln zł. Inwestycja ma być zakończona do września 2016 r.

Z kolei za 146 tys. zł zmodernizowana zostanie infrastruktura sportowa przy gminnych placówkach oświatowych, m.in. boisko szkolne w Regucie. W projekcie budżetu zabezpieczono ponad 2 mln zł na poprawę stanu dróg na terenie gminy. Kwotę 750 tys. zł gmina będzie chciała przekazać władzom powiatu na kontynuację przebudowy kolejnego odcinka drogi powiatowej ze Starej Wsi do Otwocka.

Drogowcy pojawią się również na gminnych drogach m.in. w Celestynowie, Pogorzeli i Dąbrówce. Na przebudowę ulic w tych miejscowościach zaplanowano w sumie 600 tys. zł. Kolejną dużą inwestycją będzie rozpoczęta w tym roku budowa przedszkola samorządowego w Celestynowie. W nadchodzącym roku z gminnego budżetu na realizację tej inwestycji będzie wydane ponad 1.8 mln zł.

Na wsparcie finansowe ze strony gminy będą mogli również liczyć mieszkańcy zainteresowani budową biologicznych, przydomowych oczyszczalni. Na ten cel w projekcie przyszłorocznego planu finansowego zabezpieczono 430 tys. zł.

– Już w 2015 roku udało nam się wyraźnie zwiększyć wydatki na inwestycje. Dalszy ich wzrost będzie miał miejsce także w 2016 roku. Z kolei zadłużenie gminy z końcem 2015 roku jest mniejsze niż na końcu kadencji poprzedniego wójta, pomimo że budujemy z kredytu długo oczekiwane przedszkole. Ponadto przy realizacji zadań inwestycyjnych, zmniejszyła się liczba pracowników w urzędzie gminy – podkreśla wicewójt gminy Piotr Rosłoniec.

Budżet w liczbach:

  • Dochody – 34.380.124,00 zł
  • Wydatki – 36.530.124,00 zł
    • wydatki bieżące – 26.816.093,00 zł
    • wydatki majątkowe – 9.714.031,00 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.