Sylwester w powiecie

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w Otwocku zainaugurowane zostaną obchody 100-lecia miasta. O północy, przy pokazie fajerwerków Nowy Rok świętować będą mieszkańcy Karczewa i Celestynowa. W Józefowie noworoczny pokaz sztucznych ogni odbędzie się 1 stycznia.

sylwek

Noc sylwestrowa w „Małpim gaju”, czyli na Skwerze 7. Pułku Łączności, to zarazem rozpoczęcie roku jubileuszowego z okazji 100-lecia nadania praw miejskich. Otwock szykuje bogaty kalendarz wydarzeń, o czym „Linia” pisała przed kilkoma tygodniami, choć dotąd, niestety, nie został on oficjalnie zatwierdzony przez władze miasta.

Zabawa rozpocznie się o godz. 22 od muzycznego setu z Dj Shine. O godz. 23 scenę przejmie Anna Ozner, wokalistka znana z programu „The Voice of Poland”, jedna z podpór drużyny Tomsona i Barona. Jest nie tylko wokalistką, ale też aktorką i pedagogiem, była związana z Teatrem Lubuskim, Teatrem Rampa i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, grała w musicalach, m.in. „West Side Story”. Jest laureatką wielu festiwali, konkursów i programów wokalnych, takich jak: Tańczące Eurydyki, Pamiętajmy o Osieckiej, Studencki Festiwal Piosenki, „Szansa na sukces”.

W programie sylwestrowej imprezy nie może oczywiście zabraknąć pokazu sztucznych ogni – to o północy. Planowane jest również premierowe odtworzenie otwockiego kuranta, a rano otwarcie wystawy „Otwock Zimą – 1916-2016”. Złoży się na nią kilkanaście plansz przedstawiających dawne i współczesne zdjęcia mieszkańców Otwocka wykonane zimą. Przygotowało ją Muzeum Ziemi Otwockiej. 1 stycznia otwarta zostanie także fotograficzna wystawa plenerowa „100 lat Otwocka”, która ozdobi ogrodzenie urzędu miasta.

– Planujemy witać nowy rok z większym niż zazwyczaj rozmachem, scena stanie na ulicy, na wysokości „Stodoły”, frontem do skrzyżowania
z ul. Powstańców Warszawy. Dlatego potrzeba czasowej zmiany organizacji ruchu i zamknięcia całego tego fragmentu ul. Andriollego, na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Pod Zegarem i to już od godziny 8 rano. Dlatego bardzo prosimy o niepozostawianie samochodów na znajdujących się tam parkingach w nocy z 30 na 31 grudnia. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi już o 3 rano 1 stycznia – zapowiada Piotr Kostrzewa
z Otwockiego Centrum Kultury, odpowiedzialny za organizację imprez. – Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, mając nadzieję, że rekompensatą będzie udana zabawa. Dodam, że każdy uczestnik otrzyma zimne ognie, które wspólnie zapalimy o północy – dodaje.

Do wyjścia z domów  zachęcają także włodarze Celestynowa i Karczewa. W tym pierwszym Gminny Ośrodek Kultury organizuje powitanie nowego roku na placu przed urzędem gminy, w programie: przemówienie wójta i pokaz sztucznych ogni. Start o północy. Z kolei na karczewskim rynku warto być już od godz. 22.30, wtedy bowiem rozpocznie się zabawa przy muzyce, która potrwa do godz. 1.30. O północy przerwie ją na chwilę pokaz sztucznych ogni.

Józefów, swoim zwyczajem, hucznie przywita 2016 rok dzień później, wieczorem 1 stycznia. 15-minutowy pokaz fajerwerków przy muzyce rozpocznie się na skwerze im. Jana Pawła II o godz. 20.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.