Dzieci dziękują za wielkie serce

Finał II edycji świątecznej akcji na rzecz dzieci pod hasłem „Nie bądź sknera, kup pampera” zaskoczył nawet organizatorów. Ofiarodawcy przekazali m.in. setki pampersów, ponad tysiąc chusteczek nawilżających i tyle samo słoiczków z deserami i obiadkami. Zebrano także zabawki, a nawet 3,7 tys. zł.

pampery

Świąteczna akcja „Nie bądź sknera, kup pampera” – podobnie jak rok temu – objęła pomocą dzieci przebywające pod opieką Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” z Otwocka. Zbiórka trwała od 16 listopada do 19 grudnia. Organizatorzy nie spodziewali się, że lokalna inicjatywa przerodzi się w tak dużą akcję. – To niesamowite! Mnóstwo osób pomogło chorym dzieciom – cieszy się Kinga Błaszczyk, współorganizatorka przedsięwzięcia. – Artykuły były zbierane w ponad 40 miejscach, głównie w powiecie otwockim, ale otrzymywaliśmy także paczki z zagranicy oraz z miejscowości koło Poznania. Zbiórki prowadziły szkoły, przedszkola, firmy, a także osoby prywatne – dodaje.

Pierwsza edycja akcji „Nie bądź sknera, kup pampera” odbyła się rok temu. Wtedy zebrano prawie 2,5 tys. produktów, m.in. pampersów i dań w słoiczkach dla dzieci. – W tym roku nasi darczyńcy przekazali ponad 3,6 tys. darów – mówi Kinga Błaszczyk. Podczas tegorocznej świątecznej akcji zebrano: 676 paczek pieluch, 59 sztuk pieluchomajtek, 1123 opakowania chusteczek nawilżanych, 105 opakowań podkładów higienicznych, 1182 słoiczki z gotowymi daniami dla dzieci i 137 innych artykułów żywnościowych, a także 174 sztuki produktów chemii dziecięcej, 36 kompletów ubranek dla dzieci i 164 zabawki. Ale to jeszcze nie wszystko. Na konto hospicjum „Promyczek” darczyńcy przekazali również pieniądze – w sumie 3700 zł. Kinga Błaszczyk nie spodziewała się takiego sukcesu. – Bardzo dziękuję darczyńcom za złote serce i za to, że zainteresowali się losem dzieci – mówi, nie kryjąc wzruszenia.

– To dopiero druga edycja naszej akcji, a udało się uzbierać imponującą liczbę potrzebnych produktów. Dzięki temu mogliśmy obdarować nie tylko chore dzieci z hospicjum „Promyczek”, ale także podopiecznych dwóch innych placówek. Naszą pomoc otrzymały maluchy przebywające w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku i najmłodsi z Domu Samotnej Matki „Nazaret”, który prowadzą otwockie siostry orionistki – podkreśla Kinga Błaszczyk.

Darów było tak dużo, że potrzebnych było prawie 20 wolontariuszy, którzy pomagali w układaniu, segregowaniu, liczeniu, pakowaniu, a potem rozwożeniu zebranych produktów. Organizatorzy dziękują wszystkim za okazane serce. – To cudowne, że tyle osób chce się dzielić dobrocią. Dlatego to nie koniec naszej akcji – zapewnia Kinga Błaszczyk.

– W przyszłym roku przed świętami ruszy trzecia edycja akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”. Następna zbiórka będzie dotyczyła przede wszystkim dzieci z interwencyjnego ośrodka, a także podopiecznych kilku innych placówek, którzy potrzebują wsparcia i dobroci – dodaje Błaszczyk.

  • Nadal możesz pomóc hospicjum
    Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na rzecz dzieci przebywających pod opieką hospicjum. Dane: Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek, ul. Karczewska 48, 05-400 Otwock. Konto bankowe: 34 1240 1037 1111 0010 2851 5903

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.