Święty Mikołaj w oczyszczalni

Tuż przed świętami Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji gościło grupę ponad 30 podopiecznych otwockiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wizyta była okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia świątecznych życzeń i przekazania prezentów. Jeden z nich otrzymał nawet prezes OPWiK.
Mieczysław Kostyra  z legitymacją odznaki  „Przyjaciel dziecka“
Mieczysław Kostyra z legitymacją odznaki „Przyjaciel dziecka“

Spotkanie wigilijne, podczas którego na dzieci czekały słodycze i prezenty, odbyło się z inicjatywy prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka, zarządu spółki OPWiK oraz przy współudziale prezesa zarządu TPD Czesława Ziemińskiego.

– Dziękując w imieniu otwockiego TPD za życzliwość i systematyczną pomoc, która od lat ułatwia nam udzielanie świadczeń, naszą wdzięczność wyrażamy w postaci przyznania tytułu i odznaki „Przyjaciel Dziecka”. Wsparci przez zarząd TKKF Apollo i Ryszarda Myśliwskiego wystąpiliśmy do kapituły TPD, żeby uhonorować prezesa OPWiK Mieczysława Kostyrę oraz prokurent Grażynę Osicę tymi odznaczeniami – mówił podczas spotkania w siedzibie OPWiK Czesław Ziemiński.

Prezes spółki nie krył zaskoczenia tym prezentem.

– Jest to moje pierwsze wyróżnienie od dzieci. To bardzo miły gest – mówił Mieczysław Kostyra, dziękując w imieniu całej załogi OPWiK, która, jak stwierdził, zawsze wspiera wszystkich potrzebujących.  – Wobec tego, że kapituła uznała zasługi prezesa, traktuję to jako zasługi całego OPWiK jako otwockiej firmy – dodał prezydent Szczepaniak, który też jest posiadaczem odznaki „Przyjaciel Dziecka”.

One thought on “Święty Mikołaj w oczyszczalni

  • 9 stycznia 2016 o 10:14
    Permalink

    Przyjaciel dziecka – szkoda że nie swoich dzieci. Pomaga wszystkim potrzebującym, ha ha. Co on za głupoty wygaduje. Nie kiwnie palcem jeśli nie będzie miał w tym interesu i nie będzie mu się to opłacało. Zaskoczony? Na Sądzie Ostatecznym to będziesz Pan zaskoczony, Panie Towarzyszu Kostyra.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.