Święty Mikołaj w oczyszczalni

Tuż przed świętami Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji gościło grupę ponad 30 podopiecznych otwockiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wizyta była okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia świątecznych życzeń i przekazania prezentów. Jeden z nich otrzymał nawet prezes OPWiK.
Mieczysław Kostyra  z legitymacją odznaki  „Przyjaciel dziecka“
Mieczysław Kostyra z legitymacją odznaki „Przyjaciel dziecka“

Spotkanie wigilijne, podczas którego na dzieci czekały słodycze i prezenty, odbyło się z inicjatywy prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka, zarządu spółki OPWiK oraz przy współudziale prezesa zarządu TPD Czesława Ziemińskiego.

– Dziękując w imieniu otwockiego TPD za życzliwość i systematyczną pomoc, która od lat ułatwia nam udzielanie świadczeń, naszą wdzięczność wyrażamy w postaci przyznania tytułu i odznaki „Przyjaciel Dziecka”. Wsparci przez zarząd TKKF Apollo i Ryszarda Myśliwskiego wystąpiliśmy do kapituły TPD, żeby uhonorować prezesa OPWiK Mieczysława Kostyrę oraz prokurent Grażynę Osicę tymi odznaczeniami – mówił podczas spotkania w siedzibie OPWiK Czesław Ziemiński.

Prezes spółki nie krył zaskoczenia tym prezentem.

– Jest to moje pierwsze wyróżnienie od dzieci. To bardzo miły gest – mówił Mieczysław Kostyra, dziękując w imieniu całej załogi OPWiK, która, jak stwierdził, zawsze wspiera wszystkich potrzebujących.  – Wobec tego, że kapituła uznała zasługi prezesa, traktuję to jako zasługi całego OPWiK jako otwockiej firmy – dodał prezydent Szczepaniak, który też jest posiadaczem odznaki „Przyjaciel Dziecka”.

Jedna myśl na temat “Święty Mikołaj w oczyszczalni

  • 9 stycznia 2016 o 10:14
    Permalink

    Przyjaciel dziecka – szkoda że nie swoich dzieci. Pomaga wszystkim potrzebującym, ha ha. Co on za głupoty wygaduje. Nie kiwnie palcem jeśli nie będzie miał w tym interesu i nie będzie mu się to opłacało. Zaskoczony? Na Sądzie Ostatecznym to będziesz Pan zaskoczony, Panie Towarzyszu Kostyra.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.