Do Londynu z nadziejami

22-24 stycznia w Alexandra Palace w Londynie odbędą się czwarte Mistrzostwa Świata w Ping-Pongu. Liderem polskiej ekipy jest gracz drugoligowego GKTS Wiązowna – Filip Młynarski.

gkts

Młynarski, który do GKTS Wiązowna dołączył przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek, przepustkę na mistrzostwa świata wywalczył pod koniec października. W wielkim stylu wygrał wówczas mistrzostwa Polski, tracąc w całym turnieju zaledwie jednego seta.

– Liczyłem, że uda mi się przebić do czołówki zawodów, a kiedy się w niej znalazłem, to przyszła myśl o wygranej – mówi Młynarski o zawodach w Warszawie.

– To był dla mnie bardzo udany występ. Nie sądziłem jednak, że uda mi się zwyciężyć w całych zawodach, a przy tym stracić zaledwie jednego seta, i to w ćwierćfinale – dodaje gracz GKTS.

W finale Młynarski pokonał Zbigniewa Leszczyńskiego, który także zagra w stolicy Wielkiej Brytanii. Mistrzostwa świata odbędą się w Londynie po raz trzeci z rzędu. Pierwsza edycja zawodów, podczas których gra się specjalnie przygotowaną rakietką (miejsce tradycyjnych gumowych okładzin zajął drobnoziarnisty papier ścierny), odbyła się w Las Vegas. Młynarski z występem w Wielkiej Brytanii wiąże duże nadzieje.

– Czuję, że mogę tam osiągnąć naprawdę dobry wynik, dlatego wszystko robię z myślą o tych zawodach – przyznaje gracz GKTS Wiązowna.

– Ponieważ jesteśmy w środku sezonu ligowego, cały czas normalnie trenuję, ale przynajmniej dwa czy trzy razy w tygodniu staram się grać sprzętem, jakiego będziemy używać w Londynie. O przygotowanie fizyczne się nie boję. Przed zawodami ważne będzie za to wyciszenie umysłu. Jeśli psychicznie wytrzymam presję, to powinno być dobrze – dodaje Młynarski.

Występ Filipa Młynarskiego w Londynie nie był do końca pewny, bo za wyjazd do Anglii zawodnik musiał zapłacić z własnych pieniędzy. Z pomocą przyszli jednak włodarze gminy Wiązowna oraz sponsorzy, którzy sfinansowali przelot oraz pobyt zawodnika.

– Jestem bardzo wdzięczny tym wszystkim, którzy we mnie uwierzyli i podali pomocną dłoń. Postaram się nie zawieść ich zaufania i wypaść jak najlepiej – mówi tegoroczny mistrz Polski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.