Szkoła stara, ale nowoczesna

Szkoła w Malcanowie rośnie jak na drożdżach. Od dawna trwa już zaplanowana na ten rok budowa dodatkowego skrzydła. Na rozbudowę placówki władze Wiązowny zabezpieczyły w tegorocznym budżecie prawie 4 mln zł. Będzie to, podobnie jak w ubiegłym roku, najpoważniejsza inwestycja w gminie.
W nowym skrzydle powstanie 10 sal lekcyjnych
W nowym skrzydle powstanie 10 sal lekcyjnych

Niż demograficzny przez najbliższych kilka lat raczej gminie nie grozi, bo w Wiązownie szkoły pękają w szwach. Ten problem lokalne władze dostrzegły już dawno, dlatego postanowiły reaktywować zamkniętą przed ponad 16 laty szkołę podstawową w Malcanowie. We wrześniu ubiegłego roku placówka została ponownie otwarta. Dziś w pierwszych i drugich klasach uczy się w niej około 80 dzieci. Ale potrzeby są wciąż większe.

Choć rok szkolny w pełni, powstaje już nowe skrzydło budynku. Na ten etap rozbudowy szkoły dopiero co radni przeznaczyli w budżecie 3,8 mln zł, ale prace trwają już od jakiegoś czasu. Z analizy budżetu wynika, że rozbudowa szkoły będzie największą inwestycją gminy w tym roku.  Pochłonie około 4 mln zł. W nowym skrzydle powstanie 10 sal lekcyjnych, z których dzieci zaczną korzystać już od września.

Ostatnim etapem rozbudowy będzie wybudowanie pełnowymiarowej hali sportowej. W szkole będą też świetlica,  biblioteka, stołówka oraz zaplecze kuchenne. Po zakończeniu prac, co ma nastąpić już w 2017 roku, szkoła w Malcanowie będzie najnowocześniejszą placówką oświatową w gminie Wiązowna. W celu obniżenia kosztów utrzymania w budynku zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne. W ciągu zaledwie trzech lat Wiązowna zainwestuje w tę szkołę 13 mln zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.